TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Türkmen heyetinin İspanya ziyareti

Türkmenistan heyeti, İspanya’da özellikle tarım ve su sektörüne yönelik işbirliği konularını görüşmek üzere bir ziyaret gerçekleştirdi. 19-21 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen ziyarette, Türkmen heyeti İspanya’nın liman kenti olan Alicante’deki Torrevieja su arıtma tesisinde incelemelerde bulundu.

Ziyaret sırasında, Türkmen heyeti İspanya’nın Çevresel Dönüşüm Bakanlığı’nda toplantılar düzenledi, özellikle Bakanlık Devlet Sekreteri ve daire başkanları ile toplantı yapıldı.

Bu ziyaret kapsamında İspanya’nın Toray, Torishima, Arflu, Bel, Protec Arisawa, Eleusıs, Rufepa ve Hermisan gibi şirketlerinin tuzdan arındırma tesisleri ve enerji santralleri için pompalar, tuzdan arındırma tesisleri için vanalar ve kaplar, hayvancılık için hidroponik yem üretimi için donanımlar, sera ekipmanı ve damla sulama için ekipmanları için bir dizi sunumlar yapıldı. Türkmen heyetinin Talgo, Italmatch ve Termomeccanica Pompe şirket temsilcileri ile görüşmeleri gerçekleştirildi.

Çalışma ziyaretinin son gününde, heyet Calle de Tierra de Barros’daki pompaların üretimi için Flowserve tesisini ziyaret etti ve tuzdan arındırma tesisleri ve enerji santralleri için pompaların üretimi ve temini hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Ýene-de okaň

Awazada sammit: Azerbaýjan, Türkiýe we Türkmenistan

Baş Redaktor

Türkmenistanda Halkara habarlar merkezi dörediler

Türkmenistanyň Prezidenti Birleşen Arap Emirlikleriniň ýolbaşçylaryny gutlady

Teswirle