JEMGYÝET

Türkmen haltercinin rekorları kabul edildi

Türkmenistan’da devam eden Dünya Halter Şampiyonası’nda kadınlar 45 kiloda mücadele eden Türkmenistanlı halterci Yulduz Cumabayeva’nın rekorları geçte olsa kabul edildi.

Genç Türkmen sporcunun mücadele ettiği 2 Kasım tarihinde koparmada kaldırdığı 104 kilo ağırlık hakemler tarafından teknik hata yüzünden kabul edilmemişti.

Daha sonra hakem heyetinin kararıyla Türkmen sporcunun 2 gençlik rekoru kabul edildi ve gümüş madalyaları geri verildi. Böylece, Türkmen sporcu Yulduz Cumabayeva 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı ve tekrardan yapılan ödül töreninde hak ettiği madalyalarının sahibi oldu.

Yulduz Cumabayeva’nın 45 kiloda mücadele ettiği yarışdaki önemli rakipleri Taylandlı sporcular Chiraphan Nanthawong ve Thunya Sukcharoen olmuştu.  

Türkmenistan’da 1 Kasım tarihinde başlayan Dünya Halter Şampiyonası büyük bir çekişmeyle devam etmektedir. Pek çok rekorların kırıldığı şampiyonada haltercilere silkmede, koparmada ve toplamda ayrı ayrı madalyalar takdim edilmektedir.

Ýene-de okaň

Angola Türkmenistana täze ilçi belledi

Türkmenistanyň başlangyjy bilen BMG-de durnukly ulag boýunça ýokary derejeli duşuşyk geçirildi

Türkmenistanyň “Galkan” topary finala çykdy

Ata Watan Eserleri

Aşgabat-Türkmenabat ýokary tizlikli awtomobil ýolunyň Tejen-Mary bölegi açyldy

Ata Watan Eserleri

Hormatly Prezidentimiz ýokary tizlikli Aşgabat – Türkmenabat awtomobil ýolunyň Tejen – Mary böleginiň açylyş dabarasyna gatnaşdy

Ata Watan Eserleri

Türkiýäniň ilçisi: Ankara-Aşgabat uçar gatnawlaryny ýola goýmak meýilleşdirilýär