JEMGYÝET

Türkmen firması, 5.Asya Oyunları’na sponsor oldu

Başkent Aşkabat’ta 17 Eylül tarihinde başlayacak Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları için gerim sayımının başladığı günlerde bu oyunlara sponsor olmak isteyen firmaların da sayısı giderek artıyor. Ülkenin yerli firmalarından Hoş zaman şirketi de, resmi sponsorluğunu ilan etti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan 5.Asya Oyunları İcra Komitesi Başkanı Dayanç Gulgediyev, yerli firmanın Aşkabat 2017 Oyunları’na destek olmak istemesinin önemli olduğunu belirterek, bu oyunların kapalı alandaki en iyi Asya Oyunları olacağının bir göstergesi olduğunu ifade etti. Eylül ayının Türkmenistan’ın modern tarihine altın harfler ile yazılacağını ifade eden Türkmen yetkili, yerli firmanın desteğinden mutluluk duyduklarını kaydetti.

Türkmen firmasının yetkilisi Nurmuhammet Gapurov ise yaptığı açıklamasında, organizasyonluğuna katkı sağladıkları Asya Oyunları’na Asya ve Okyanus ülkelerinden en iyi sporcuların madalya için yarışacaklarını kaydetti. Türkmen iş adamı, böyle bir devasa organizasyondan yer almaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

2004 yılında kurulan Hoş zaman şirketi, sağlıklı ve çevre bakımından temiz gıda ürünleri üretmektedir. Türkmen firması, sponsor olarak çalışanların beslenme programı için 80 bin adet çikolata ve gönüllülere verilecek hediye paketi için 10 bin adet şeker paketi teslim edecek.

Çin devi Huawei, 5.Asya Oyunları’na sponsor oldu

Türkmenistan’da 17 Eylül’de başlayacak Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları’nın resmi sponsorlarının sayısı giderek artıyor. Dünya devleri LG, Coca-Cola, Mastercard, CNPC, Hyundai Engineering, Atos, Petronas gibi şirketlerin arasında Çin’in dünyaca ünlü telekomünikasyon şirketi Huawei Tech. Investment Co., Limited eklendi.

5.Asya Oyunları İcra Komitesi, Çin şirketinin resmi sponsor olduğunu duyurdu. İcra Komitesi Başkanı Dayanç Gulgeldiyev, yaptığı açıklamasında Huawei şirketinin Aşkabat 2017 Oyunları sponsorlarının arasında görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Çin şirketine desteği için teşekkür eden Türkmen yetkili, yabancı şirketin Aşkabat 2017 oyunlarının ‘Sağlık. İlham.Dostluk’ sloganını paylaştığını ifade etti.

Türkmenistan’da 15 yıldan fazla süredir faaliyet gösteren Huawei şirketi, bu ülkede sporun geliştirilmesine büyük katkı sağlamaktadır ve Türkmenistan Güreş Federasyonu’nun resmi sponsorudur.

Huawei Tech. Investment Co., Limited şirketinin Türkmenistan’daki genel müdürü Wang Ki ise açıklamasında, Aşkabat 2017 oyunlarının Türkmenistan'ın modern tarihinde önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade etti. Oyunlarının resmi sponsoru olarak, bu dev organizasyonda yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Çinli işadamı, bundan sonraki dönemde de Türkmenistan’ın telekomünikasyon alanındaki kalkınmasına katkı sağlayamaya hazır olduklarını söyledi.

 

Aşkabat 2017 oyunlarına birçok yabancı şirketler de sponsor oldu. Onların arasında Mastercard, Atos, Dragon Oil, Petronas, CNPC, Huawei, Coca-Cola, LGI gibi şirketler bulunmaktadır.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Angola Türkmenistana täze ilçi belledi

Türkmenistanyň başlangyjy bilen BMG-de durnukly ulag boýunça ýokary derejeli duşuşyk geçirildi

Türkmenistanyň “Galkan” topary finala çykdy

Ata Watan Eserleri

Aşgabat-Türkmenabat ýokary tizlikli awtomobil ýolunyň Tejen-Mary bölegi açyldy

Ata Watan Eserleri

Hormatly Prezidentimiz ýokary tizlikli Aşgabat – Türkmenabat awtomobil ýolunyň Tejen – Mary böleginiň açylyş dabarasyna gatnaşdy

Ata Watan Eserleri

Türkiýäniň ilçisi: Ankara-Aşgabat uçar gatnawlaryny ýola goýmak meýilleşdirilýär