TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

Türkmen-Amerikan İş Konseyi toplandı

Bugün Başkent Aşkabat’ta Türkmen-Amerikan İş Konseyinin toplantısı gerçekleşti. Toplantıya, ABD’li birkaç dünya devi şirketinin yanı sıra, Türkmenistan’dan çok sayıda girişimciler ve sanayiciler katıldı. Türkmen Devletinin ilgili birimlerinin de katıldığı toplantıda, iki ülke iş ilişkilerinin geliştirilmesi ele alındı.

 

“Atavatan Türkmenistan” uluslararası dergisinin daha önceki sayılarının birinde dergimize özel yazı kaleme alan, Türkmen-Amerikan İş Konseyinin icra direktörü Erik Stewart, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un yürüttüğü, iki taraflı işbirliği güçlendirmeye ve ticari-ekonomik ve iş ilişkilerini, ayrıca, ilim ve teknik işbirliğini geliştirmeye yönelik, “açık kapılar” politikasının öneminden bahsetti.

 

Toplantıya katılanlar, Türkmen-Amerikan ilişkilerini geliştirmek ve gelenekselleşen alanlarda yeni perspektifler açmak, ticari-ekonomik işbirliğini, ortak projeleri, çeşitli alanlarda işbirliğini geliştirmek, yatırım imkânlarını arttırmak için ilişkileri geliştirmenin öneminden bahsettiler.

 

 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Çoganly ýaşaýyş toplumynda seýilgäh gurmak boýunça bäsleşik

Halkara Nowruz güni mynasybetli täze awtobus ugry ýola goýuldy

«Türkmenbaşy-Garabogaz-Gazagystan serhedi» boýunça bäsleşik

Teswirle