BIZNES

Türkiye’de Eğitim almak için başvuru yaparken Tercüme hizmeti

Günümüzde Türkiye’de on binlerce yabancı öğrenci eğitim almakta olup, yabancı öğrenciler arasında en çok öğrenci Türkmen öğrencilerdir. Türkmen-Türk halklarının ortak tarih ve mirastan gelmesi, iki ülke ilişkilerinin iyi seviyede olması, Türkiye’nin eğitim kalitesinin giderek iyileşmesi, eğitim maliyetinin uygun olması gibi nedenler Türkmen öğrencilerin Türkiye’yi tercih etmesinde başlıca nedenler olarak ortaya çıkmaktadır. Ayrıca Türkiye tarafından sağlanan çeşitli burs imkânları da Türkiye’yi seçmekte önemli etkenlerdir.

Türkiye’de yabancılar için üniversite başvuruları başlıyor

Üniversite başvuru sezonunun başlaması ile Türkiye’de eğitim almak için adaylarda tatlı bir heyecan sardı. Başvuru yaparken en çok dikkat edilmesi gereken hususların biri de başvuru evraklarının hızlı, kaliteli tercüme edilmiş olması ve bu tercümelerin de ilgili kurumlardan kabul görmesi şarttır. Bu kapsamda Makul Hyzmat Tercüme merkezi önemli bir rol üstlenmektedir.

Lise diploması ile başvuru imkânı

Türkiye’de eğitim almak için öncelikle, Türkmenistan vatandaşının ülke içi pasaportu, uluslararası pasaportu, lise diploması (atestat) ve son 3 yılın not çizelgesinin talebe uygun hazırlanması gerekmektedir. Bazı eğitim kurumları doğrudan lise diploması ve not ortalaması ile kabul ediyor olsa bile, YÖS ve diğer sınav sonuçlarına göre kabul edenler için de bu belgelerin hazır olması gerekmektedir. Bu nedenle, Türkiye’de eğitim almak isteyen öğrenci adayları öncelikle bu belgeleri talebe uygun hazırlamaları gerekmektedir.

Line üzerinden tercüme imkânı

Tüm bu belgelerin Türkçeye tercüme edilmesi, tercümesinin Aşkabat’ta bulunan T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Aşkabat Eğitim Müşavirliği tarafından tasdik edilmesi gerekmektedir. Makul Hyzmat Tercüme merkezi tarafından tercüme edilen evraklarınız ilgili Konsolosluklar ve müşavirlik tarafından kabul görmektedir. Siz tercüme edilecek evraklarınızı Makul Hyzmat Tercüme Merkezinin e-mail adresine veya resmi Line hesabına üye olarak gönderebilirsiniz. Öğrenci adayları tercümelerini tercüme merkezlerine gitmeden Line hesabından veya e-mail adresinden gönderebilir, böylece zaman ve maliyet tasarrufunda bulunurlar.

İrtibat bilgileri:

Makul Hyzmat Tercüme Merkezine Türkmenistan’dan Başvuracaklar.

E: Mail Adres : makulhyzmat@gmail.com

Telefon   : +993 63 78 96 73 (Türkmenistan)

Resmi Line ID : @makulhyzmat

Resmi Line Hesabı : http://line.me/ti/p/%40wns1405j

Makul Hyzmat Tercüme Merkezine Türkiye’den Başvuracaklar

 

E: Mail Adres : tercume@atavatan-turkmenistan.com

Telefon : +90 532 401 71 52 (Türkiye)

Telefon : +90 212 550 61 49 (Türkiye)

Resmi Line ID : @atavatan

Resmi Line Hesabı : http://line.me/ti/p/%40gvo9000y

 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Türkmenistan bilen Gazagystan söwda möçberini artdyrar

Türkmenistan “Hytaý-Ýewraziýa EKSPO” halkara sergisine gatnaşar

Hindistanyň kompaniýalary Türkmenbaşy portunyň mümkinçilikleri bilen gyzyklanýar

“Apple” ABŞ-nyň iň gymmat kompaniýasy boldy

Rus ilçisi: tebigy gaz pudagynda rus-türkmen hyzmatdaşlygy ileri tutulýar

Ata Watan Eserleri

Aşgabatda “HI-TECH Türkmenistan 2024” halkara forum we sergi geçiriler