TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

Türk şirketi NATA, Aşkabat’ın yolları güzelleştiriyor

Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ın ulaşım sorunu olmayan, temiz, pırıl pırıl geniş yolları olan bir şehir haline getiren projelere imza attı. Türk şirketi, şehrin birçok yolları yeniden yaptı, köprülü kavşaklar ve alt-üst yaya geçitlerini inşa etti.

Bu sene Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları’na ev sahipliği yapacak Aşkabat’ta alt yaya geçitlerinin sayısı artmaktadır. Türk Nata Inşaat Turism Ticaret ve Sanayi A.Ş. şirketi, Aşkabat Valiliği’nin siparişi üzerine Aşkabat’ın altyapı ve üstyapı projelere imza atarak, yeni alt yay geçitlerini inşa ediyor. şehrin en işlek caddelerin inşa edilmekte olan bu projeler, trafik güvenliğini sağlanmasına da imkan sağlıyor.

Türk şirketi, şu günlerde Aşkabat tam merkezinde Gülistan Pazar ve Teke Pazar arasındaki Azadi sokağında yeni alt yaya geçidini hızlı bir şekilde inşa etmektedir.

Öte yandan, Aşkabat’ta modern otoparkların inşa edilmesi devam etmektedir. Yeni bir modern otopark daha hizmete açıldı. 240 araca hizmet verecek otopark Aşkabat’taki 2016 yılının sonu itibariyle hizmete açılan 16.otparktır.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

 

 

 

Ýene-de okaň

“DigiWomen Codefest” hakaton bäsleşigini geçirdi

Ata Watan Eserleri

«Parahat-7» ýaşaýyş toplumynda täze ýaşaýyş jaýlary gurlar

Türkmenistanda Merkezi Aziýanyň ilkinji gök ammiak öndürýän zawody gurlar

Ata Watan Eserleri

Teswirle