BIZNES

Tekstil ve yağ üretim tesisi için uluslararası ihale

Türkmenistan’da bu hafta içerisinde ülke basınında pek çok uluslararası ihaleler açıldı. Özellikle 4 milyon lineer metre kapasiteli dokunmamış malzemelerin üretim atölyesi olan yıllık 30 bin ton pamuk işleme kapasitesine sahip modern bir pamuk temizleme tesisinin ve günde 300 ton kapasiteli pamuk tohumlarının işlenmesi ve yüksek kaliteli pamuk yağı üretim tesisinin inşa edilmesi öngörülmektedir.

Bunun yanı sıra üreticilerden ve resmi üretici distribütörlerinden uluslararası standartlarda hayati önem taşıyan temel ilaçların satın alımı, ülkedeki sağlık idareleri için sarf ve medikal malzemelerin satın alımı konusunda uluslararası ihaleler yer aldı. Temel fabrika ekipmanı, elektronik malzemeler, elektronik, jeofizik, kontrol ve ölçüm ekipmanı, haberleşme cihazları ve inşaat malzemelerin satın alımı konusunda ihaleler yayınlandı.

Bunun yanı sıra  Daşoğuz eyaleti valiliği tarafından “Türkmenistan’ın Devlet Başkanının köyleri, beldeleri, ilçedeki şehirleri ve ilçe merkezlerinin sakinlerinin yaşam ve sosyal şartlarını iyileştirmek ile ilgili 2020 yılına kadar dönem için yenilenen Milli Programına” göre bu bölgede 5 adet okulun inşası ve 3 adet kreşin inşa edilmesi öngörülmektedir.

Türkmenistan’da ilan edilen önemli ihale ilanların detayı için Atavatan Türkmenistan  Uluslararası Yayın Grubunun  Türkmenistan Haber – Analiz – İhale  (THAB) Bültenine abone olabilirsiniz. Atavatan Türkmenistan Bülteni haftada iki defa yayınlanmakta ve Türkmenistan’ın siyasi, ekonomi ve kültürel gündemini takip etmektedir. Bültene abone olmak için atavatanltd@gmail.com     adresine mail atabilirsiniz!

Ýene-de okaň

“Bagtyýar” paromy Russiýa ugrady

Aşgabatda Demir ýollaryň hyzmatdaşlygy guramasynyň maslahaty geçiriler

Türkmenistanyň welaýatlarynda mineral dökünler üçin ammarlar gurlar

Türkmen telekeçileri 135 million dollarlyk oba hojalyk önümlerini eksport etdi

Almatada 13-nji Merkezi Aziýa söwda forumy geçiriler

Türkmenistanyň pomidorlarynyň eksporty 3 göterim ýokarlandy