TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

TAPI Projesinde önemli bir sözleşme imzalandı

Türkmenistan’ın girişimiyle hayata geçmekte olan TAPI (Türkmenistan-Afganistan-Pakistan-Hindistan) gaz boru hattı projesinde önemli bir sözleşme imzalandı. TAPI Pipeline Company Limited  şirketinden  bildirildiğine göre, ILF Beratende Ingenieure GmbH şirketi ile TAPI Pipeline Company Limited arasında Front End Engineering & Design anlaşması imzalandı. Söz konusu sözleşme Türkmenistan Petrol kompleksinde düzenlenen imza töreninde imzalandı. Buna göre, ILF Beratende Ingenieure GmbH şirketi TAPI projesinin Afganistan ve Pakistan sınırlarındaki kısmında ilk teknik proje hazırlama ve proje yönetim ve denetim hizmetlerini verecek.  İşbirliği, TAPI Projesinin “Kesin yatırım kararı” etabına kadar devam edecek.

İmza töreninde söz alan “ILF Beratende Ingenieure GmbH” şirketinin yöneticileri, sözleşmeyle yüklendiği yükümlülükleri süresinde ve yüksek kaliteli icra edeceklerini ifade ettiler.

Günümüzde, TAPI boru hattının Türkmenistan sınırlarındaki kısmı detaylı analiz edildi. Afganistan ve Pakistan sınırlarındaki kısımlar hakkında detaylı incelemeler yapılmaya başlandı. Yakında, ekipman satın alma ihalesinin yapılması da beklenmektedir.

“TAPI Pipeline Company Limited” şirketi projeye ilgi duyan tüm kurumlarla müzakerelere hazır olduğunu bildirmektedir. İşbirliğinin kapsamına hisse satın almak ve kredilendirme de girmektedir.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

 

 

 

Ýene-de okaň

Çoganly ýaşaýyş toplumynda seýilgäh gurmak boýunça bäsleşik

Halkara Nowruz güni mynasybetli täze awtobus ugry ýola goýuldy

«Türkmenbaşy-Garabogaz-Gazagystan serhedi» boýunça bäsleşik

Teswirle