JEMGYÝET

Rönesans Holding, Türkmenistan’da otel inşa edecek

Türkmenistan’da birçok alanda inşaat projeleri başarılı bir şekilde hayata geçiren Rönesans Holding, yeni bir projenin ihalesini kazandı. Rönesans İnşaat, başkent Aşkabat’ta iş merkezli otel inşa edecek.

Türkmenistan Devlet Başkanı bununla ilgili kararname imzaladı. Bu kararname kapsamında Aşkabat Belediye Başkanlığı, Rönesans Endüstri Tesisleri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş ile Aşkabat’ın A.Niyazov ve Hoca Ahmet Yesevi caddelerinin kavşağında Garagum isimli iş merkezli otelinin inşasına yönelik sözleşme imzalayacak.

Dünyanın en büyük çöllerinden olan Karakum çölünden isminin alan Garagum otelinin inşasına Eylül 2018 tarihinde başlanacak ve proje Şubat 2021 yılında devlete teslim edilecek.

Söz konusu proje, Uluslararası Aşkabat havalimanına yakın bir bölgede inşa edilecek. Bu nedenle, Türkmenistan’a gelen yabancı konukların ikamet etmeleri için de büyük bir avantaj sağlamaktadır. Türkmenistan Devlet Başkanı, bu otelin yapılacağı alanını ve otelin projelerini birkaç defa incelemişti.

Karakum çölünün kum tepelerini ve orada çiçek açan vadiyi andıran otel projesi 6,9 hektar alana kurulacak. 9 katlı otelde 17 standart, 8 süit, 47 lüks ve 15 ultra lüks olmak üzere toplam 87 oda bulunacak. Projede ayrıca ticaret merkezi, 150 kişilik restoran, 500 kişilik banket salonu ve birçok tesisler yer alacak.

Ýene-de okaň

Aşgabat-Türkmenabat ýokary tizlikli awtomobil ýolunyň Tejen-Mary bölegi açyldy

Ata Watan Eserleri

Hormatly Prezidentimiz ýokary tizlikli Aşgabat – Türkmenabat awtomobil ýolunyň Tejen – Mary böleginiň açylyş dabarasyna gatnaşdy

Ata Watan Eserleri

Türkiýäniň ilçisi: Ankara-Aşgabat uçar gatnawlaryny ýola goýmak meýilleşdirilýär

Türkmenistanyň we Özbegistan Respublikasynyň Daşary işler ministrlikleriniň arasyndaky syýasy geňeşmeler geçirildi

“Galkan” toparynyň ynamly ýeňşi: 15-1

Ata Watan Eserleri

Özbegistanyň Prezidenti: Türkmenistan bilen köptaraplaýyn gatnaşyklar has-da ösdüriler