TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

Pakistan Dışişleri Bakanı, Türkmenistan’ı ziyaret etti : Hükümetler arası komisyon toplantısı yapıldı

Pakistan Dışişleri Bakanı Khavadja Muhammed Asif öncülüğündeki heyet, Türkmenistan’da resmi temaslarda bulundu. Pakistan Bakanı, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Raşid Meredov ile görüştü.

Dışişleri Bakanlığı’ndaki görüşmede, Türkmenistan ile Pakistan arasındaki ikili münasebetlere yönelik güncel konular ele aldındı. Taraflar ülkeler arasındaki mevcut işbirliğinin düzeyinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Bakanlar, ticari ve ekonomik işbirliği yanı sıra enerji, ulaştırma ve lojistik sektörlerindeki geleceğe yönelik işbirliği değerlendirdi.

Görüşmede, Türkmen Dışişleri Bakanı Pakistan ile Birleşmiş Milletler, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Ekonomik İşbirliği Teşkilatı gibi uluslararası örgütler bazındaki çok yönlü işbirliğinin bundan sonraki dönemlerde de geliştirilmesine değer verdiklerini kaydetti.

Pakistan Bakanı, Türkmenistan tarafsızlık politikasının bölgede barış ve istikrarın sağlanmasında önemli rol oynadığını altını çizdi.

Öte yandan bugün Aşkabat’ta Türkmen-Pakistan Hükümetler arası Komisyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda iki ülke ilişkileri değerlendirildi.

Geçtiğimiz günlerde, Pakistan Türkmenistan’a yeni büyükelçi atadı. Pakistan Büyükelçisi, Türkmenistan Devlet Başkanı’na güven mektubunu sunmuştu.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Hytaýdan Merkezi Aziýa ýük demirýol gatnawy işe başlady

Ata Watan Eserleri

Saud Arabystanynyň kompaniýasy rekord girdeji gazandy

Ata Watan Eserleri

Türkmenistanyň Ulag-logistika merkezi Türkiýäniň awiakompaniýasyna hyzmat berer

Ata Watan Eserleri