JEMGYÝET

Pakistan Başbakanı Türkmen Lideri ile telefon görüşmesi yaptı

Bugün Pakistan İslam Cumhuriyeti Başbakanı Muhammed Nawaz Şarif ile Türkmen Liderinin arasında telefon görüşmesi gerçekleşti. Sn. Şarif Türkmen Liderini, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kazandığı zafer ile kutladı. Pakistan Başbakanı ayrıca, Pakistan Cumhurbaşkanı Mannun Hüseynin kutlama ve iyi dilek mesajlarını da iletti. Görüşmede iki ülke arası ilişkiler ele alındı. Bilindiği gibi, Pakistan Başbakanı Sn. Şarif “Atavatan Türkmenistan” uluslararası dergisinin geçen seneki sayıların birinde dergimize özel makale kaleme almış, makalesinde Türkmenistan ve Pakistan ilişkilerinin bugün ve gelecek perspektiflerini beyan etmişti.

Öte yandan Türkmen Lideri, bugün Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile de telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Ermenistan Cumhurbaşkanı Türkmen Liderini seçimlerde kazandığı zafer ile kutladı. Görüşmede ayrıca iki ülke ilişkileri ele alındı.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Hormatly Prezidentimiz Serdar Berdimuhamedow baýramçylyk çärelerine gatnaşdy

Ata Watan Eserleri

Aşgabatda “Türkmen-hytaý zenanlarynyň dünýäsi” atly forum geçirildi

Ata Watan Eserleri

«Magtymguly» atly kitap çapdan çykdy

Türkmenistanyň Prezidenti Magtymguly Pyragy medeni-seýilgäh toplumynyň açylyş dabarasyna gatnaşdy

Ata Watan Eserleri

Magtymguly Pyraga bagyşlanan medeniýet ministrleriniň halkara maslahaty geçirildi

Ata Watan Eserleri

Magtymguly Pyragynyň doglan gününiň 300 ýyllygyna bagyşlanyp, medeniýet ministrleri derejesinde geçirilýän halkara maslahata gatnaşyjylara