Türkmenistan’dan Rusya’ya taziye

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, can ve mal kaybına yol açan Rusya’nın Irkutsk bölgesindeki su baskını nedeniyle Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rusya Federasyonu Hükümeti Başkanı Dmitri Medvedev'e taziye mesajlarını gönderdi.

Türkmenistan Devlet Başkanı halkı, Hükümeti ve ayrıca şahsı tarafından bu zor zamanda mağdurların ailelerine ve yakınlarına destek sözlerinin yanı sıra, yaralılara hızlı bir şekilde iyileşme dileklerini iletti.

Irkutsk Devlet Üniversitesi bilim adamlarına göre, sel küresel ısınmadan dolayı meydana geldi. Ek olarak, atmosferik anormallikler, Irkutsk bölgesinde feci su baskınlılarına neden oldu. Irkutsk bölgesindeki tüm tarihin en güçlü yaz seli, 24 Haziran - 27 Haziran tarihleri arasında bölgenin batı bölgelerinde meydana gelen yağışlardan kaynaklandı.

Rastgele Haberler

Belarus’ta Türkmenistan’ın Tarafsızlığı için tören

Ocak 20, 2020 - 6:04 PM
Türkmenistan’ın Belarus Büyükelçiliği, Türkmenistan’ın Tarafsızlığının 25.yıldönümü dolayısıyla bir tören düzenledi. Türkmenistan’ın Minsk Büyükelçisi Nazarguli Şaguliyev, Belarus Devlet Üniversitesi’nde düzenlenen törende, Türkmenistan’ın Daimi Tarafsızlığı konusunda brifing verdi.
Daha fazla oku

Türkmen Lider, video-konferanslı çalışma toplantısı gerçekleştirdi

Ocak 14, 2020 - 6:48 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, tarımdan sorumlu Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı, vilayet valileri ve Aşkabat Belediye Başkanı’nın katılımıyla video-konferans eşliğinde çalışma toplantısını gerçekleştirdi. Tolantıda, ülkenin sosyo-ekonomik kalkınması, mevsimlik tarım işlerinin ilerlemesi konuları görüşüldü.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *