NASA обнаружило на Марсе признаки жизни

Ученые NASA с помощью марсохода Curiosity провели исследование на Марсе и нашли метан, который чаще всего указывает на присутствие жизни, сообщает "Московский комсомолец".

Ученые намерены провести дополнительные опыты на планете.

Контролеры миссии на Земле запросили дополнительные данные, чтобы свериться и выяснить, правда ли, что на Марсе могут находиться живые микроорганизмы, способные вырабатывать метан.

Ранее американские ученые допускали, что Марс мог быть населен организмами, но очень давно, примерно 4 млрд лет назад.

Rastgele Haberler

Türkmenistan, Güney Gaz Koridoru Danışma Konseyi toplantısında

Şubat 20, 2019 - 9:49 PM
Türkmenistan, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Güney Gaz Koridoru Danışma Konseyi Bakanlar toplantısına katıldı. Toplantıya, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de katıldı. Etkinlikte Güney Gaz Koridoruna katılan ülkelerin enerji bakanları ve Avrupa Bütçe ve İnsan Kaynakları Komiseri, Danışma Kurulu'nun eş başkanı Günther Oettinger gibi çeşitli yapıların temsilcileri de yer aldı.
Daha fazla oku

Girişimcilere Almanya’da staj- eğitim imkânı

Nisan 19, 2017 - 8:22 AM
Türkmen girişimciler 4 haftalık süre ile Almanya’da iş tecrübesi kazanma imkânına sahip olacak. Türkmenistan Ekonomi ve Kalkınma Bakanlığı ile Almanya Federal Ekonomi ve Enerji Bakanlığının ortak organize ettiği bu program ile Türkmen girişimcilerden bir grup 4 haftalık süre ile Almanya’da bulunacak.
Daha fazla oku

Türkmenistan Bakanlar Kurulu Toplandı

Eylül 9, 2017 - 7:57 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısında ülkenin iç ve dış gündemine ilişkin konular değerlendirildi. Türkmenistan’ın bu sene katılacağı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 72. Oturumuna yapılan hazırlıklar değerlendirildi.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *