В Ашхабаде состоится заседание Совета глав правительств СНГ

31 мая 2019 года в Ашхабаде состоится очередное заседание Совета глав правительств Содружества Независимых Государств в рамках председательствования Туркменистана в СНГ в текущем году.    

Для участия в данном заседании, в страну прибудут представительные делегации из стран-участниц СНГ.  В рамках данного мероприятия 30 и 31 мая ожидается проведение встреч глав делегаций с Президентом Туркменистана.

В ходе заседания будут обсуждены актуальные вопросы политического, торгово-экономического и культурно-гуманитарного сотрудничества между государствами-участниками СНГ.

По результатам заседания будут подписаны документы, регламентирующие расширение взаимодействия на пространстве СНГ в области торговли, транспорта и культурно-гуманитарного сотрудничества. 

Rastgele Haberler

www.atavatan-turkmenistan.com sitemiz Türkmenistan basınında

Ocak 21, 2020 - 9:59 AM
Türkmenistan’da bu sene büyük bir etkinlikler ile kutlanacak Daimi Tarafsızlık statüsünün 25.yıldönümü dolayısıyla özel bir web sitesi oluşturuldu. Bu web sitesi, 11-12 Aralık tarihinde Aşkabat’ta Türkmenistan’ın Tarafsızlığını konu edinen Uluslararası Konferans için faaliyete geçirildi. Bu web sitesi
Daha fazla oku

Türkmenistan, bulaşıcı virüslerin ülkeye giriş riskini azaltacak önlemleri güçlendirdi

Ocak 24, 2020 - 1:07 PM
Büyük karayollarının kesiştiği noktada yer alan Türkmenistan'ın uluslararası ilişkilerin aktif olarak geliştirilmesi, turizm hizmetlerinin çeşitliliğinin artırılması sürecinde bulunduğu coğrafi konumu göz önüne alındığında, ülkeye yeni virüs de dahil olmak üzere bulaşıcı hastalıkların girmesini önlemek için kapsamlı önlemler almaktadır. Bu konuyla ilgili açıklama, Sağlık ve Medikal Sanayi Bakanlığı Devlet Sağlık ve Epidemiyoloji Servisi tarafından yapıldı.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *