Hazar ülkelerinin İnovasyon Teknolojiler Fuarı

Dünyanın enerji zengini bölgesi olan Hazar Denizi Havzasındaki ülkeler inovasyon teknoloji fuarında buluşacak. 12-13 Ağustos tarihlerinde Türkmenistan’ın Hazar Denizi kıyısındaki Avaza turizm bölgesinde Uluslararası İnavasyon Teknoloji Fuarı düzenlenecek. Fuar, Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilecek.

Söz konusu fuar, bu tarihlerde Avaza’da yapılacak Birinci Hazar Ekonomik Forumu kapsamında yapılacak. Ayrıca, 12 Ağustos tarihi Hazar Denizi günü olarak ta kutlanmaktadır. Bu bağlamda, Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası, Dışişleri Bakanlığı ile birlikte bu organizasyonluğu gerçekleştirecek.

12 Ağustos 2019 tarihinde Avaza Milli Turizm Bölgesinde yapılacak 1. Hazar Ekonomik Forumu'na Azerbaycan, Kazakistan, Rusya ve İran’dan üst düzey devlet yetkililerinin ve ayrıca işadamlarının katılması bekleniyor.

Uluslararası toplantılar, Hazar İnovasyon Teknolojileri Fuarı ve sözleşmelerin imzalanması şeklinde üç farklı düzeyde düzenlenecek forumda Hazar'a kıyısı olan ülkeler arasında her alanda iş birlikleri, anlaşmalar ve fikir alışverişleri sağlanacak.

Rastgele Haberler

Başbakan Yardımcısı Sn. Tuğrul Türkeş’e Dergimiz takdim edildi.

Ekim 28, 2016 - 5:22 PM
Türkmenistan Uluslararası Atçılık Spor Kompleksi’nde bugün düzenlenen At Yarışı etkinliklerini izleyen Türkiye Cumhuriyeti Başbakan yardımcısı Sn. Tuğrul Türkeş’e “Atavatan Türkmenistan” uluslararası dergisinin “Bağımsızlık Özel Sayısı” takdim edildi. At yarışı etkinliği sonrası dergimiz Genel Yayın
Daha fazla oku

Dünya Bankasına Yeni Başkan

Nisan 5, 2019 - 11:50 PM
ABD Başkanı Donald Trump tarafından aday gösterilen ABD Hazine Bakanlığı Uluslararası İşlerden Sorumlu Müsteşarı David Malpass, Dünya Bankası'nın yeni başkanlığına seçildi.
Daha fazla oku

Türkmenistan ekonomisinin nabzını tutacak dergi yayınlandı

Mart 3, 2018 - 12:29 AM
Türkmenistan’ın ekonomisinin ve iş dünyasının nabzını tutacak olan Finans ve Ekonomi dergisinin ilk sayısı yayınlandı. Türkmenistan Finans ve Ekonomi Bakanlığı’nın imtiyaz sahipliğini üslendiği dergi 3 dilde; Türkmence, İngilizce ve Rusça yayınlanıyor. Bu derginin yayınlanacağı haberi, geçen sene verilmişti.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *