Züleyha Kakayeva Yılın Star’ı seçildi

Türkmenistan’da her sene geleneksel hal alan müzik alanında Yılın Starı’nı belirleme töreni gerçekleştirildi. Her sene müzik alanındaki hünerlerini sergileyen genç şarkıcıların arasında en iyisi seçiliyor. Bu sene Yılın Star’ı ödülüne Züleyha Kakayeva layık görüldü.

Yılın Starı’nı seçme turları ülkenin vilayetlerinden başlıyor. Ön eleme turuna 150 şarkıcı katıldı. Genç şarkıcılar, Türkmen Owazy televizyonunda şarkıları seslendiriyorlar. İzleyicilerden gelen SMS sonucunda finala kalan 10 şarkıcı belirlendi. 

10 şarkıcı Yeni Yıl Bayramı öncesinde Türkmenistan’ın kültür ve sanat dünyasının önde gelen temsilcilerinin önünde şarkıları seslendiiyor. Kültür ve sanat dünyasının temsilcilerinin oyuyla izleyicilerden gelen SMS sonucunda Yılın Star’ı belirleniyor. 

Final etabında şarkıcılar 2 şarkı seslendirdi. İlk şarkısıcı müziksiz, diğerini ise saz ile beraber sundular. Züleyha Kakayeva oylama sonucunda birinci olarak, Yılın Starı ödülüne layık görüldü. İkinci ve üçüncü sıraya Leyli Ökdirova ve Merdan Nurgılıjov yerleşti.

Yılın Starı organizasyonu, Türkmenistan Kültür Bakanlığı, Mahtumkuli Gençler Örgütü Merkez Konseyi ve Türkmen Devlet Televizyonu tarafından 8’nci kez düzenleniyor.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Rastgele Haberler

Türk İşadamları Resmi Törenlere Katıldı

Ekim 27, 2017 - 5:06 PM
Türkmenistan’ın kalkınmasına ve ülkedeki dev yatırım programlarında yer alan Türk işadamları devlet bayramlarına her zaman davet edilmektedir. Bu defaki ülkenin en önemli bayramı olan Bağımsızlık Bayramı’na da davet edilen iş dünyası temsilcilerinin arasında Türk işadamlarının çok olması dikkat çekti.
Daha fazla oku

Mosart festiwalynda kompozitoryň unudylan eseri

Şubat 12, 2019 - 9:52 PM
Ýakynda Salsburg şäherinde dünýä belli kompozitor Mosartyň hormatyna aýdym-saz festiwaly geçirildi. Festiwaly gurnaýjy Rolando Willazon festiwaly «Mosart ýaşaýar» diýip atlandyrdy. Elbetde, festiwalyň esasy maksady kompozitoryň ölmez-ýitmez eserlerini dünýä ýüzünde has giňden wagyz etmekden ybarat.
Daha fazla oku

Avaza’da modern spor kompleksi inşa edilmektedir

Ocak 18, 2017 - 6:27 PM
Balkan vilayetinde çalışma ziyaretinde bulunan Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Avaza turizm bölgesinde inşa edilmekte olan dev spor kompleksini gezdi. 28,5 hektar alana kurulan komplekte, çeşitli spor salonları ile birlikte bir takım teknik tesisler de yer alıyor. Projenin
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *