Türkmenistan EXPO 2020 hazırlıklarına başladı

Türkmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde düzenlenecek EXPO 2020 Dünya Fuarı için şimdiden hazırlıklara başladı. Ekim 2020 ile Nisan 2021 yılları arasında düzenlenecek fuarın Türkmenistan standı, Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’ne üye Tekmil özel işletmesi tarafından kurulmaktadır.

Standın girişinde 5 tane Ahalteke atı yerleştirilecek ve ayrıca su fıskiyeleri ile süslendirilecek. Standın dış cephesinde yine Ahalteke atı ve Türkmen halısının desenleri yerleştirilecek. Standın bir duvarına büyük bir LED ekran takılacak ve bu ekran ülkenin tarihi ve turistik mekânları tanıtılacak. Ülke ekonomisinin mevcut durumu, dev endüstriyel tesisler ile ilgili sinevizyon gösterileri sunulacak.

Türkmenistan standının EXPO 2020 fuarının güzde stantlarının birisi olacak. Standın yapımının nanoteknoloji ve diğer malzemeler kullanılacak. Standın ikinci katında Türkmenistan’ın ihracat ürünlerinin sergisi düzenlenecek ve burada ikili iş görüşmeleri için odalar oluşturulacak.

Daha önce de, EXPO 2015, ABU TV Song Festival 2018, 2017 Aşkabat Asya Oyunları, 2018 Dünya Halter Şampiyonası gibi önemli organizasyonların tasarım dekorasyonu çalışmaların katılan Türkmen firması, Türkmenistan Ticaret ve Dış Ekonomik İlişkiler Bakanlığı ile standın yapımı konusunda sözleşme imzaladı.

Standın hazırlıkları için mimarlar, inşaatçılar, yazılım mühendisleri, tasarımcılar, teknik uzmanlar çalışmaya başladı. Sergi standının büyük bir çoğunluğu sanal olduğu için geniş tecrübe ve yüksek profesyonellik gerektiren bir sürecin beklediği kaydedildi.

Rastgele Haberler

Geçmişden geljege üstünligiň hekaýalary

Ocak 16, 2020 - 1:16 PM
Birnäçe motiwasion kitaplaryň awtory, bank işgäri Timuçin Fyndygyň üstünligiň hekaýalary baradaky kitabynda meşhur adamlaryň üstünliklerinden, meşhur liderlerden maslahatlar, gadymdan gelýän öwüt beriji tymsallar, bagtly ynsanlaryň bagtyň syry baradaky garaýyşlary beýan edilýär. Kitap okyjyda adamlara we
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *