Türkmenistan EXPO 2020 hazırlıklarına başladı

Türkmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde düzenlenecek EXPO 2020 Dünya Fuarı için şimdiden hazırlıklara başladı. Ekim 2020 ile Nisan 2021 yılları arasında düzenlenecek fuarın Türkmenistan standı, Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’ne üye Tekmil özel işletmesi tarafından kurulmaktadır.

Standın girişinde 5 tane Ahalteke atı yerleştirilecek ve ayrıca su fıskiyeleri ile süslendirilecek. Standın dış cephesinde yine Ahalteke atı ve Türkmen halısının desenleri yerleştirilecek. Standın bir duvarına büyük bir LED ekran takılacak ve bu ekran ülkenin tarihi ve turistik mekânları tanıtılacak. Ülke ekonomisinin mevcut durumu, dev endüstriyel tesisler ile ilgili sinevizyon gösterileri sunulacak.

Türkmenistan standının EXPO 2020 fuarının güzde stantlarının birisi olacak. Standın yapımının nanoteknoloji ve diğer malzemeler kullanılacak. Standın ikinci katında Türkmenistan’ın ihracat ürünlerinin sergisi düzenlenecek ve burada ikili iş görüşmeleri için odalar oluşturulacak.

Daha önce de, EXPO 2015, ABU TV Song Festival 2018, 2017 Aşkabat Asya Oyunları, 2018 Dünya Halter Şampiyonası gibi önemli organizasyonların tasarım dekorasyonu çalışmaların katılan Türkmen firması, Türkmenistan Ticaret ve Dış Ekonomik İlişkiler Bakanlığı ile standın yapımı konusunda sözleşme imzaladı.

Standın hazırlıkları için mimarlar, inşaatçılar, yazılım mühendisleri, tasarımcılar, teknik uzmanlar çalışmaya başladı. Sergi standının büyük bir çoğunluğu sanal olduğu için geniş tecrübe ve yüksek profesyonellik gerektiren bir sürecin beklediği kaydedildi.

Rastgele Haberler

Yeni Açılışların ve Etkinliklerin Tarihleri Kesinleşti

Ocak 28, 2018 - 5:25 PM
Geçen Cuma günü gerçekleşen Bakanlar Kurulu Toplantısında Türkmen Lideri, 2018 yılında açılışı gerçekleşecek bazı önemli tesislerin açılış tarihini açıkladı, bazı önemli etkinlikler hakkında bilgi verdi. İşte Yakın Gelecekte yapılması planlanan açılış ve etkinlikler :
Daha fazla oku

Türkmenistan 10.Uluslararası Gaz Kongresi’ne hazırlanıyor

Nisan 3, 2019 - 11:14 PM
Yeni uluslararası enerji ticareti biçimlerini geliştiren Türkmenistan, 21-22 Mayıs tarihlerinde Avaza turizm bölgesinde gerçekleştirilecek 10.Uluslararası Gaz Kongresi’ne hazırlanıyor. Dünyanın önemli organizasyonlarının arasında yerini alan bu forum yakıt ve enerji sektöründeki tüm ilgili yabancı
Daha fazla oku

Ýene birnäçe günden...

Aralık 19, 2018 - 11:03 AM
...Bosagada – Täze ýyl. Ýene birnäçe günden täze umytlara beslenip geljek Täze ýyla görülýän taýýarlygy awtobusyň aýnasyndan synlamak neneň oňat eken.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *