Gazeteciler arası Dama Yarışması “Watan” Ana Haberde

Türkmenistan 1. Gazeteciler arası Dama yarışması bugün gerçekleşti. Bugün gerçekleşen  Dama yarışması Türkmenistan’ın en çok izlenen haber programı “Watan” Ana haber  Programında haber olarak verildi.  “Atavatan Türkmenistan” uluslararası dergisinin Türkmenistan Spor ve Gençlik Politikalar Bakanlığı’nın Uluslararası Türkmenistan Spor Dergisi ve Aşkabat Spor ve Gençlik Politikalar Genel Müdürlüğü Satranç ve Dama Okulu ile ortaklaşa düzenlendiği 1.Dama Turnuvası, Makul Hyzmat Tercüme Merkezi’nin sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Rastgele Haberler

İstanbul’da Aziada-2017 sergisi düzenlendi

Mayıs 16, 2017 - 11:40 PM
Türkmenistan İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkmenistan TV, Radyo ve Sinema Devlet Kurumu tarafından, 15 Mayıs 2017 tarihinde, Türkiye Cumhuriyeti Televizyon ve Radyo kurumunun düzenlediği ‘TRT Belgesel ödülleri’ 9.
Daha fazla oku

Aşkabat’ta Dünya Halter Şampiyonası’nda ilk rekor

Kasım 1, 2018 - 6:48 PM
Türkmenistan’ın ev sahipliği yaptığı Dünya Halter Şampiyonası başladı. 100’e yakın ülkeden 800 civarında sporcunun katıldığı yarışta ilk dünya rekoru kırıldı. İlk defa Aşkabat’ta düzenlenen dünya şampiyonasına hem erkekler hem de kadınlar da 10 yeni ağırlık kategorileri katıldı.
Daha fazla oku

Amerika Size garaşýar: Täze başlaýanlar üçin

21, 2019 - 12:45 PM
Daşary ýurtlara syýahat etmezden ozal, şol ýurt barada internetden dürli maglumat ýygnalýar. Şol ýurtda haýsy şähere gitmeli, giden şäherinde/ şäherleriňde nireleri görmeli ýaly soraglara jogap tapmak, şeýle hem wagtyň tygşytly ullanyp has köp ýerleri görmek üçin maglumat ýygnamak peýdaly bolýar. Özümä maglumat ýygnan wagtym, öň şol ýerleri gören, gezelenç belliklerini ýazan syýahatçylaryň belliklerini
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *