Türkmenistan’dan Sri Lanka’ya taziye

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Sri Lanka’daki terör saldırıları dolayısıyla bu ülkenin Cumhurbaşkanı Maithripala Sirisena’ya taziye mesajı gönderdi.

Türkmen Lider mesajında çok sayıda insanın ölümüne yol açan terör saldırısını kınadıklarını belirterek, “Türkmenistan terörün her türlüsünü sert bir şekilde kınamaktadır ve dünya toplumunun bu tehdide ve ortadan kaldırılmasına karşı mücadeledeki çabalarını tam olarak desteklemektedir.” ifadeleri yer aldı.  

Devlet Başkanı, Türkmenistan Hükümeti, halkı ve şahsı adına terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara ise acil şifa dileklerini iletti.

Sri Lanka'nın başkenti Colombo, Negombo ve Batticaloa kentlerindeki 3 otel ve 3 kiliseye eş zamanlı bombalı saldırı düzenlenmişti.

Rastgele Haberler

Uluslararası Ahalteke Atçılık Birliği toplantısı yapıldı

Nisan 27, 2017 - 8:04 AM
Türkmenistan’da her sene Nisan ayının son Pazar günü kutlanan At (Bedev) Bayramı kutlamaları üst düzeyde başladı. Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov’un başkanlığında Oğuzkent otelinde Uluslararası Ahalteke Atçılık Birliği’nin 7.Toplantısı yapıldı. 2010 yılında kurulan Uluslararası Ahalteke Atçılık Birliği’nin merkez ofisi Aşkabat’ta bulunuyor.
Daha fazla oku

Европейская Конференция ВОЗ

Nisan 9, 2019 - 9:15 PM
9 апреля 2019 года в отеле «Йылдыз» города Ашхабада стартовала Европейская Конференция ВОЗ высокого уровня по неинфекционным заболеваниям «Решить задачи по борьбе с НИЗ для достижения Целей Устойчивого Развития в Европе».
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *