Dergimizin Etkinlikleri Yerli Basında

Uluslararası Atavatan Türkmenistan Dergisi, Türkmenistan’da basın alanında faaliyet gösteren Uluslararası Türkmenistan Spor Dergisi ve Türkmen Sporu gazetesi ile ortaklaşa düzenlediklerini turnuvalar yerel basında da büyük ilgi gördü. Bu yöndeki haberler, ülkenin resmi gazeteleri Türkmenistan ve Rusça yayınlanan Neytralıy Türkmenistan (Tarafsız Türkmenistan) gazetesinde yer buldu. Ayrıca, bu etkinliklerin ülkenin spor gündeminin nabzını tutan haftalık Türkmen Sporu gazetinde geniş yer buldu ve çeşitli fotoğraflar ile okur kitlesine ulaştırıldı.

Bunun yanı sıra spor faaliyetleri haftada 3 gün yayınlanan Nesil gazetesinde ve Türkmenistan Ticaret ve Dış Ekonomik İlişkiler Bakanlığı’nın haftalık yayınlanan Biznes Reklama gazetesinde geniş bir şekilde değerlendirildi. Basın organlarında yer alan haberlerde sportif etkinliklerin büyük ilgi çektiği ve ülkedeki sağlıklı yaşam tarzı faaliyetlerine anlamlı katkı sağladığı ifade edildi.

Rastgele Haberler

Türk Şirketi Tekstil Fabrikası Kuracak

Mayıs 6, 2018 - 12:04 AM
Bakanlar Kurulu’nda Türkmenistan Tekstil Bakanlığı tarafından açılan uluslararası ihaleyi kazanan Türk Cotam Şirketi’nin Ahal vilayeti Babadayhan ilçesinde inşa edeceği yılda 5 bin ton ince lifli pamuk işlenmesi için yeni bir tekstil kompleksinin kararına imza atıldı. Türk şirketi, 3300 ton penye tür ince iplik, 20 milyon metrekare yüksek kaliteli kumaş, 18 milyon metrekare boyanmış kumaş ve 3,5 milyon adet hazır ürün üretim kompleksinin inşasına Mayıs 2018’de başlayacak ve Mayıs 2021’de teslim edecek.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *