Türkmenistanyň Ilçisi Hindistanyň Prezidentine ynanç hatlaryny gowşurdy

2019-njy ýylyň 8-nji fewralynda Türkmenistanyň Hindistan Respublikasyndaky Adatdan daşary we Doly ygtyýarly Ilçisi Şalar Geldynazarow Hindistan Respublikasynyň Prezidenti Şri Ram Nath Kowinde öz ynanç hatlaryny gowşurdy.

Ynanç hatlary gowşurylandan soňra, Ilçi bilen Prezidentiň arasynda ikitaraplaýyn duşuşyk geçirildi. Duşuşygyň dowamynda Ilçi Türkmenistanyň Prezidenti Gurbanguly Berdimuhamedowyň Hindistan Respublikasynyň Prezidentiniň adyna ýollan salamlaryny hem-de iň gowy arzuwlaryny ýetirdi.

Prezident Şri Ram Nath Kowind Türkmenistan bilen gatnaşyklary ösdürmegiň wajyplygyny belledi hem-de Türkmenistanyň Prezidentiniň adyndan gelip gowşan mähirli sözler üçin minnetdarlyk bildirip, öz gezeginde, Türkmenistanyň Prezidentiniň we halkynyň adyna parahatçylyk we ösüş baradaky özüniň iň gowy arzuwlaryny ýollady.

 

Rastgele Haberler

Farap İlçesi – 2016 Yılının En İyi İlçesi Seçildi

Ocak 17, 2017 - 8:34 PM
Türkmenistan’da başlatılan her sene en iyi ilçe seçme yarışında bu yıl Lebap vilayetinin Farap ilçesi birinciliğe layık görüldü. Ülke genelinde sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda büyük başarılara imza atan ilçeye her sene devlet tarafından 1 milyon dolar ödül verilmektedir. Bu da,
Daha fazla oku

Türkmenistan ile ABD ekonomik işbirliği ele alındı

Aralık 14, 2017 - 10:31 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Türkmenistan-ABD İş Konseyi Başkanı Eric Stewart ile görüştü. Daha önce dergimize özel yazı da yazan Amerikan iş adamı, Türkmen Lideri’ni Uluslararası Tarafsızlık Günü ile tebrik ederek, ABD’li iş dünyasının Türkmenistan ile karşılıklı çıkara dayalı işbirliğine büyük ilgi gösterdiğini kaydetti.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *