Türkmenistan’dan Rusya’ya taziye

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Başbakan Dmitri Medvedev’e Rusya'nın Çelyabinsk bölgesindeki Magnitogorsk kentinde bir apartmanda meydana gelen patlama dolayısıyla taziyelerini iletti.

Taziye mesajında çok sayıdan insanın ölümüne ve mal kaybına yol açan acı haberi büyük bir üzüntüyle kabul ettiklerini söyleyen Türkmen Lider, Türkmenistan halkı ve hükümeti asından patlamada hayatını kaybedenlerin ailelerine bu zor günlerinde başsağlığı, yaralılara ise acil şifa dileklerini iletti.

31 Aralık günü Rusya'nın Çelyabinsk bölgesindeki Magnitogorsk kentinde bir apartmanda patlama meydana gelmişti. Can ve mal kaybına sebep olan patlama ile ilgili arama çalışmaları sürdürülmektedir.

Rastgele Haberler

Asya Kupası’nda yarı final

Ocak 26, 2019 - 4:52 PM
5 Ocak tarihinden itibaren Birleşik Arap Emirlikleri’nin ev sahipliğinde devam eden 17.Asya Kupası’na çeyrek final maçları tamamlandı. Bu maçlar sonucunda 4 ülkenin milli takımı yarışa devam ediyor. 28 ve 29 Ocak tarihleri arasında oynanacak yarı final eşlemelerinde İran ile Japonya, Katar ile BAE karşılaşacak.
Daha fazla oku

Diplom Ykrar etmek üçin zerur resminamalaryň sanawy

Şubat 8, 2018 - 6:15 PM
Türkmen ýaşlary häzirki wagtda ýurdumyzyň ýokary okuw jaýlary bilen bir hatarda daşary ýurtlaryň abraýly uniwersitetlerinde hem bilim alýarlar. Köp sanly okyjylarymyzyň haýyşyny nazara alyp, esasan hem daşary ýurda okuwa gitmek isleýän raýatlarymyz üçin maglumatlaryň elýeterli bolmagyna goşant goşmak maksady bilen daşary ýurtda bilim almak bilen baglanşykly habarlarymyzy
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *