Endonezya’ya tsunami taziyesi

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo’ya çok sayıda can ve mal kaybına yol açan tsunami felaketi dolayısıyla taziye mesajı gönderdi.

Doğal afetten duyduğu üzüntüyü dile getiren Türkmen Lider, Sunda Boğazı'nda meydana gelen tsunamide hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileklerini iletti. Ayrıca Devlet Başkanı, söz konusu afette yaralananlara ise acil şifa ve en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmasını diledi.

Rastgele Haberler

Türk İşadamları Resmi Törenlere Katıldı

Ekim 27, 2017 - 5:06 PM
Türkmenistan’ın kalkınmasına ve ülkedeki dev yatırım programlarında yer alan Türk işadamları devlet bayramlarına her zaman davet edilmektedir. Bu defaki ülkenin en önemli bayramı olan Bağımsızlık Bayramı’na da davet edilen iş dünyası temsilcilerinin arasında Türk işadamlarının çok olması dikkat çekti.
Daha fazla oku

TAPI Gaz Projesinde ilk gaz 2019’de akacak

Eylül 15, 2017 - 10:19 PM
Asya’nın gaz haritasını değiştirmesi beklenen Türkmenistan-Afganistan-Pakistan-Hindistan (TAPI) doğal gaz hattında ilk gazın 2019 yılında akması beklenmektedir. Bugün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısında yapılan açıklamalara göre, günümüzde TAPI projesinin Türkmen kısmında çalışmalar
Daha fazla oku

Tomaşa merkezlerinde şu hepde

Şubat 2, 2019 - 9:59 PM
Hormatly ildeşler! Şu hepdäniň şenbe we ýekşenbe günleri Aşgabat şäherinde ýerleşýän tomaşa merkezlerinde görkeziljek çykyşlary size ýetirýäris.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *