Türkmen Lideri Yeni Yıl Kutlamalarına katıldı

Türkmen Lideri bugün Mizan Merkezinde gerçekleşen Yeni yıl kutlamalarına katıldı. Kutlamaya Bakanlar Kurulu üyeleri, Meclisin Başkanı,  hukuk ve askeri idare yetkilileri, bakanlar, STK yöneticileri, Türkmenistan’da akredite yabancı misyon şefleri, Türkmenistan’ın yurt dışındaki temsilcileri ve sanatçılar katıldı.  Yeni yıl kutlamasında Türkmen sanatçılar sahne aldılar.

 Törende, daha sonra sözleri Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’a, müziği Türkmen Liderinin torunu Kerimguli Berdimuhamedov’a ait “Arzuv” şarkısı 3 dilde, Türkmence, İngilizce ve Almanca seslendirildi. Türkmen Lideri, şarkıya Türkmence ve Almanca eşlik etti.

Rastgele Haberler

Отсутствие на Солнце пятен

16, 2019 - 10:37 PM
Исследователи космического пространства сообщили, что на протяжении двух недель им не удается заметить на поверхности Солнца пятна. По их мнению, этот феномен очень подозрительный.
Daha fazla oku

Türkmenistan ile Japonya ekonomik işbirliğini genişletiyor

Mayıs 24, 2019 - 10:35 PM
Türkmen-Japon ve Japon-Türkmen ekonomik işbirliği komitelerinin 13. toplantısı Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı binasında yapıldı. Türkmen tarafına, Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı Raşid Meredov, Japon tarafına İtochu Corporation şirketi Başkan Yardımcısı Yoichi Kobayashi başkanlık etti.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *