Japon Başbakanı’ndan Türkmenistan’a teşekkür mektubu

Japonya Başbakanı Sindzo Abe, Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov’a EXPO 2025’e ev sahipliği yapacak Osaka’nın seçilmesi konusunda destek verdiği için teşekkür etti.

Japon Başbakanı gönderdiği mesajında, Paris’te düzenlenen Uluslararası Sergiler Bürosu Genel Kurul toplantısında EXPO 2025’e ev sahipliği yapma hakkının Osaka kentine verildiğini belirtti. Japon Hükümeti adından Türkmenistan’a sağladığı destekten dolayı teşekkür eden Abe, G20 Zirvesi'ne de ev sahipliği yapacak olan Osaka, Japonya’nın batı bölgesinin ekonomisinde önemli bir rol oynadığını, kentin kültür, turistik potansiyelinden ve misafirperverliğinden gurur duyduklarını ve bu duyguları Türkmen Lideri’nin de yaşayabileceğini belirtti.

Başbakan Abe, Türkmenistan’ın EXPO 2025’e katılımının ülkenin kültürünü ve iş fırsatlarını dünyaya tanıtmak ve bu potansiyelini daha da genişletmek için mükemmel bir fırsat sağlayacağına inandığını kaydetti.

Japonya’nın EXPO 2025’e hazırlanmaya başlayacağını ve daha önce toplanan tecrübe kapsamında bu alanda titizlikle çalışacaklarını belirten Japon Başbakanı, Osaka’daki  EXPO 2025’le Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşmak için Dünya Fuarı’nda çeşitli çözümleri tartışarak ve test ederek gelecek bir toplum oluşturmak için Türkmenistan ile birlikte çalışmak istediklerini dile getirdi.

Rastgele Haberler

Siyaset alanında Yüksek Lisans Başvuruları

Aralık 23, 2016 - 4:32 PM
Uluslararası ilişkiler alanında uzmanlaşmış Türkmenistan Dışişleri Bakanlığının Uluslararası İlişkiler Enstitüsü ile bu sene kapılarını açan Türkmenistan Oğuz han Mühendislik ve Teknoloji üniversitesi siyaset alanında yüksek lisans öğrencilerini kabul edecek.
Daha fazla oku

Bakanlar Kurulu toplandı: Ro-Ro Feribotların Üretimi

Eylül 15, 2018 - 10:56 AM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov başkanlığında Bakanlar Kurulu’nun genişletilmiş toplantısı gerçekleştirildi. Ülkenin iç ve dış gündeminin değerlendirildiği toplantıda, Türkmen Lider’in 29 Eylül-2 Ekim tarihlerinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 73.toplantısı için New York’a gideceği açıklandı.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *