Belediye atamaları devam ediyor

Türkmenistan Devlet Başkanı yeni yılın ilk günlerinden itibaren belediyelere atamalar yapmaya başladı. İlk olarak Ahal eyalet belediye Başkan yardımcılığına atama yapıldı. Daha sonra ise, Balkan eyaletinin Hazar şehrinin belediye başkan yardımcılığına atama gerçekleşti. Bugün ise, Balkanabat şehrinin belediye başkan yardımcılığına atama gerçekleşti. Türkmen Liderinin imzaladığı Karar ile, Amanova Gurbansoltan Balkan eyaletinin Balkanabat şehrinin belediye başkan yardımcısı görevine atandı. Türkmenistan’da gerçekleşen atamalar ve diğer resmi haberleri takip etmek için www.atavatan-turkmenistan.com sitesini takip etmeniz veya bizi sosyal medyadan takip etmeniz yeterlidir.

Rastgele Haberler

Göktepe’de Enfeksiyon Hastanesi inşa edilecek

Ekim 31, 2018 - 10:16 PM
Türkmen Lideri bugün Ahal eyaletinin Göktepe ilçesine çalışma ziyareti düzenledi. Ziyaret kapsamında yeni inşa edilecek şehrin projesi ile tanışan Türkmen Lideri, Göktepe ilçesinde hastane inşaatının kararına imza etti. Yakında Ahal eyaletinin idari merkezi için yeni bir şehrin inşaatına başlanmasına ve on binlerce
Daha fazla oku

Dandanakan’da Alabay köpeğinin heykeli bulundu

Nisan 29, 2017 - 4:39 PM
Mari vilayeti çevresinde bulunan Dandanakan bölgesinde arkeolojik kazı çalışmalarında Alabay cinsi Türkmen köpeğinin heykelciği bulundu. Türkmenistan Kültür Bakanlığı’na bağlı kurumlar bu heykelcilik ile ilgili bütün detaylı öğrenecek ve daha sonra müzeye teslim edecek.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *