Türkmenistanda 2030 tonna pile öndüriler

Türkmenistanda şu ýylda piläniň jemi 2 müň 30 tonnasyny öndürmek meýilleşdirýär. Şol sanda Ahal welaýatynda 155 tonna, Balkan welaýatynda 25 tonna, Daşoguz welaýatynda 485 tonna, Lebap welaýatynda 960 tonna we Mary welaýatynda 405 tonna pile öndürmek meýilleşdirilýär.

Rastgele Haberler

BM Genel Sekreteri, Türkmenistan heyetini kabul etti

Temmuz 20, 2018 - 1:27 PM
ABD’nin New York kentinde temaslarda bulunan Türkmenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Serdar Berdimuhamedov, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüştü. BM binasında gerçekleşen görüşmede, Guterres BM ile Türkmenistan'ın yakın ve yapıcı işbirliğini farklı yönlerde geliştirildiğini kaydetti. Türkmenistan'ın güvenlik, mülteciler, göç konularında ve Orta Asya için Önleyici Diplomasi Bölgesel Merkezi’ne verdiği destekten dolayı memnuniyetini dile getirdi. Ayrıca, bu yıl
Daha fazla oku

Iş etmän, aýlyk alar

Mart 13, 2019 - 10:36 PM
Ýalňyş okamadyňyz. Şwesiýada ýekeje bijesi çüwen adam iş etmän, aýlyk alar. Aýlygy hem az-küş däl: tutuş 21 müň şwed krony, başgaça aýtsak, aýda 2247 dollar. Diňe bu-da däl. Şol adam bilen 120 ýyllyk şertnama baglaşylar. Şertnama görä, onuň aýlygy her ýyl 3,2 göterim galdyrylar.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *