Futbol Milli takımı, Asya Kupası’na Türkiye’de hazırlanıyor

Türkmenistan milli futbol takımı, 5 Ocak-1 Şubat  2019 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenecek Asya Kupası’na hazırlanıyor. Türkmenistan milli takımı teknik direktörü Yazkuli Hocageldiyev öncülüğünde takım, Antalya’da kamp yapıyor.

2019 Asya Kupası hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Türkmen milliler, ilk hazırlık maçını oynadı. Türkmenistan milli takımı, Alanyaspor ile karşılaştı ve 4:0 galip geldi. Türkmen takımından golleri Merdan Kurbanov, Serdar Gelidyev, Suleyman Muhadov ve Didar Durdıyev attı.

Türkmen takımının ilk hazırlık kampı 12 Aralık’ta sona erecek. Daha sonra 18-30 Aralık tarihlerinde 2.hazırlık kampına girecek olan Türkmenistan milliler, ardından Birleşik Arap Emirlikleri’ne gidecek.

Türkmenistan’ın Asya kıtasının dev turnuvasında F grubunda Özbekistan, Oman ve Japonya ile karşılaşacak.

Türkmenistan’ın Asya Kupası’ndaki grup maçlarının fikstürü:

09.01 2019      Japonya  - Türkmenistan

13.01 2019   Türkmenistan - Özbekistan

17.01 2019    Oman  -  Türkmenistan

 

Rastgele Haberler

Her sene 1.2 milyon ton gübre ihracat

Mart 31, 2017 - 10:34 PM
Bugün Türkmen ve Belarus Devlet Başkanlarının katılımıyla Garlık madencilik ve işletme tesisi hizmete açıldı. Tesisin temeli 19 Haziran 2009 senesinde Türkmenistan ve Belarus Devlet Başkanlarının katılımıyla atılmıştı. Garlyk madencilik ve işleme tesisi, dünyanın en
Daha fazla oku

BK toplandı: 7 ayda 121 uluslararası anlaşma imzalandı

Ağustos 4, 2018 - 5:55 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu (BK) toplantısında 2018 yılının Ocak-Temmuz ayları değerlendirildi. Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcıları kendi sektörlerindeki çalışmalar doğrultusunda rapor sundu.
Daha fazla oku

Avaza ’da Golf Kulübü İnşa Edilecek

Ekim 17, 2017 - 12:52 PM
Bugün Aşkabat’ta golf sahasını açılışını gerçekleştiren Türkmen Lideri, Sanayiciler ve Girişimciler Birliği Başkanı Aleksnadr Dadayev’e Hazar Denizi kıyısındaki Azava turizm bölgesinde golf kulübünün inşa edilmesi talimatı verdi.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *