Ticaret Bakanı Pekcan Aşkabat’ta Fuar açılışını yapacak

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın Aşkabat’ta düzenlenecek Türk İhraç Ürünleri fuarının açılışını yapacağı açıklandı. TC Aşkabat Ticaret Müşavirliğinden bildirildiğine göre, Bakan Pekcan bu önemli fuarın açılışını da gerçekleştirmek ve resmi görüşmeler yapmak için yakında Aşkabat’a gelecek.

Türkmenistan'da her yıl düzenlenen Türk İhraç Ürünleri Fuarı'nın 9 uncusu bu yıl yine Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda Meridyen Fuarcılık tarafından 15-17 Aralık 2018 tarihlerinde Aşkabat'ta düzenlenecektir.

Türkiye Cumhuriyetinin bu Fuara verdiği önem doğrultusunda, Fuarın açılışı Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan tarafından yapılacaktır. Sayın Ruhsar Pekcan, bu vesileyle resmi görüşmeler de gerçekleştirecektir. Ayrıca, Fuar açılışına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-Türkmen İş Konseyi Başkanı Sayın Halil Avcı'da katılacaklardır.

Türk  ve Türkmen iş dünyasının haberlerini ilgiyle takip ettiği www.atavatan-turkmenistan.com  sitesini temsilen Atavatan Türkmenistan Uluslararası Dergisinin Genel Yayın yönetmeninin de katılacağı fuar açılışına çok sayıda yetkilinin iştirak etmesi beklenmektedir.

9.Türk İhraç Ürünleri Fuarı'na bu sene yaklaşık 60 firma katılacaktır. Firmalar ağırlıklı olarak, inşaat malzemeleri, gıda ve temizlik ürünleri, sera imalatçıları ve makine üreticilerinden oluşmaktadır.

Türkiye ile Türkmenistan arasındaki ticari ilişkilerin artmasına katkı sağlayacak bu Fuarın, özellikle Türkmenistan'da faaliyet gösteren firmalar için bir buluşma noktası olması beklenmektedir.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

Resmi Instagram Hesabımız için :

https://www.instagram.com/atavatanturkmenistan/

 Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Line İD : @atavatanjournal       

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

 

IMO Hesabı : +993 65 80 24 70     

Rastgele Haberler

Erciyes üniversitesi YÖS 26 Mayısta

Mart 13, 2018 - 11:22 PM
Erciyes üniversitesi YÖS başvuruları devam ediyor. Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, başvurular 19 Şubat - 30 Nisan 2018 arasında kabul edilecek. Sınav ise 26 Mayısta gerçekleşecek. Sınav sonuçları 11 Haziran’da açıklanacak. Üniversitenin sınav başvuru ücreti 275 TL olarak belirlenmiştir.
Daha fazla oku

Türkmenistan at hastalıklarından serbest ülke

Nisan 27, 2017 - 8:08 AM
Uluslararası Ahalteke Atçılık Birliği’nin 7.toplantısında Dünya Hayvan Sağlığı Bürosu tarafından Türkmenistan at hastalıklarından serbest ülke olduğu açıklandı. Dünya Hayvan Sağlığı Bürosu Orta Asya Bölge Direktörü Kazimiras Lukauskas, Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov’a
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *