Türkmenistan Çin’e Yeni Büyükelçi atadı

Bazı Büyükelçileri görevden alarak, yeni büyükelçilerin atandığı bugün gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısında Türkmenistan Çin’e yeni büyükelçi atadı. Buna göre, Türkmenistan’ın Kore Büyükelçisi  Durdiyev Parahat bu görevinden alındı ve Çin Büyükelçisi olarak atandı. Büyükelçi  Durdiyev ayrıca, Hindistan, Bangladeş, Şri Lanka ve Nepal büyükelçileri görevinden de alındı.

Türkmenistan’ın Çin Büyükelçisi görevini yürüten Çinar Rustamova bu görevinden ayrıca, Moğolistan, Vietnam,  Kuzey Kore büyükelçileri görevinden de alındı.

Rastgele Haberler

Aşgabat şäheriniň dolandyryş-çäk bölünişiginde täze ýagdaýlar

Ocak 5, 2018 - 9:00 PM
Aşgabat şäheriniň dolandyryş-çäk bölünişigini döwrüň talaplaryna laýyk getirmek, şäherde iri etraplary döretmek maksady bilen, şeýle hem Aşgabat şäheriniň häkimliginiň towakganamasyny we Türkmenistanyň Ministrler Kabinetiniň teklipnamasyny nazara alyp, «Türkmenistanyň dolandyryş-çäk gurluşynyň meselelerini çözmegiň tertibi hakynda» Türkmenistanyň Kanunyna laýyklykda, Türkmenistanyň Mejlisi k a r a r e d ý ä r :
Daha fazla oku

Žurnalistler çaý başynda

Nisan 6, 2019 - 2:47 PM
Bütindünýä saglyk güni mynasybetli žurnalistleriň arasynda geçirilýän sport ýaryşlarynyň ahyrky gününde Aşgabat şäherindäki “Bagtyýarlyk” sport toplumynda çaý başyndaky söhbetdeşlikler boldy. Ol ýerde
Daha fazla oku

John Deere ile eğitim işbirliği anlaşması imzalandı

Nisan 5, 2018 - 9:42 PM
Dünyaca ünlü tarım makinelerini üreten John Deere şirketinin tarım ve peyzaj ekipmanları bölümü başkanı Mark Von Pentz Türkmenistan’da temaslarda bulundu. Şirket yetkilisi, Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından kabul edildi. Görüşmede, Türkmenistan ile John Deere arasındaki işbirliği ilişkileri ele alındı. Mark Von Pentz Türkmenistan ile 25 yıldır işbirliği yaptıklarını, bundan sonra da münasebetleri devam ettirmek istediklerini kaydetti.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *