2019 Yılı Sloganı : Türkmenistan – Rowaçlygyň Watany

Türkmenistan Devlet Başkanı bugün Bakanlar Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Türkmen Lideri 2019 Yılı sloganını onayladı. Buna göre, 2019 Yılı Sloganı : Türkmenistan – Rowaçlygyň Watany. “Rowaçlyk” kelimesi Türkçeye “başarı” olarak tercüme edilebilir. Buna göre, Türkmenistan 2019 yılı sloganını Türkçe olarak “Türkmenistan-Başarıların Vatanı” olarak tercüme edilebilir.

Rastgele Haberler

Türkmen Lider, helikopter ile Aşkabat’taki projeleri inceledi

Eylül 5, 2018 - 9:25 AM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Aşkabat Belediye Başkanı Şamuhammet Durdılıyev ile birlikte Aşkabat’ın üzerinde helikopter turu gerçekleştirdi ve projeleri inceledi. Helikopterden Aşkabat’taki dev inşaat projelerini inceleyen Türkmen Lider, ekoloji konularına dikkat çekti.
Daha fazla oku

At Bayramına Türk İşadamları da katıldı

Nisan 29, 2017 - 3:52 PM
Bugün Türkmenistan Cumhurbaşkanlığı Atçılık Kompleksi’nde gerçekleşen At Bayramı törenlerine Türk işadamları da büyük ilgi gösterdi. Atavatan Türkmenistan dergisinin de davet edildiği kutlamalara Türkiye’den Başbakan yardımcısı Sn. Tuğrul Türkeş Bey de katıldı. Dergimizin ana sponsorlarından Nata
Daha fazla oku

Türkmenistan Devlet Başkanı, 73.BM Genel Kurulu’na katılacak

Eylül 24, 2018 - 2:00 PM
Birleşmiş Milletler’in 73.Genel Kurulu çalışmaları başladı. BM’nin New York’taki ofisinde başlayan 73.Genel Kurul kapsamında 25 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında üst düzey toplantılar yapılacak. Bu toplantılarda 84 Devlet Başkanı ve 44 Hükümet Başkanı BM Genel Kurulu’ndan hitap edecek.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *