Vergi Beyanname verme ve ödeme süreleri

Aşkabat şehir Vergi Bölümü özel girişimcilerin ve gerçek kişilerin 2018 yılı için Türkmenistan Vergi Kanununa göre belirlenen sürelerden geç kalmadan vergi beyannamelerinin verilmesi ve hesaplanan vergilerin ödenmesi konusunda hatırlatma mesajını yayınlamıştır.

İşte Vergi beyanname verme ve vergi ödeme süreleri:

  • Vergi teşvikinden yararlanan özel girişimcilerin ek patent (ek vergi) beyannameleri 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren kabul edilmeye başlanacak olup, en geç 15 Şubat 2019 tarihine kadar kabul edilecek. Vergi ödemesi ise en geç 25 Şubat 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.
  • Genel vergi mevzuatına göre çalışan özel girişimciler KDV beyannamelerini 20 Ocak 2019 tarihine kadar verilmesi gerekmektedir. KDV ödemesi için en geç 1 Mart 2019 tarihine kadar yapılması lazım.
  • Genel vergi mevzuatına göre çalışan özel girişimciler gelir vergi beyannamelerini 25 Ocak 2019 tarihine kadar vermeleri gerekmektedir. Vergiler ise 10 Şubat 2019 tarihine kadar ödenecek.
  • Şehirlerin, beldelerin ve köylerin sınırlarını güzelleştirmek için belirli amaca yönelik vergi komisyonu ödeyen gerçek kişilerin –özel girişimcilerin vergi beyannamelerini 15 Şubat 2019 tarihine kadar verilmesi ve ödemenin ise 25 Şubat 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

 

Rastgele Haberler

“Atavatan Danışmanlık “ birkaç özel üniversite ile anlaştı

Nisan 27, 2018 - 9:36 PM
Verdiği eğitim danışmanlık hizmetinin kalitesini ve kapsamını giderek arttıran Atavatan Danışmanlık, Türkiye’de faaliyette bulunan birkaç vakıf üniversitesi ile Yetkili Ajans anlaşmasına imza attı. Yakında anlaşma yapılan üniversiteler hakkında daha detay bilgiyi kamuoyu ile paylaşmayı düşünen Atavatan Danışmanlık Yönetimi, Türkiye’de eğitim almak isteyen vatandaşlara en uygun fiyatla, kaliteli hizmet
Daha fazla oku

Ermenistan, Aşkabat’ta ticaret evi açacak

Şubat 24, 2019 - 9:52 PM
Ermenistan’ın Aşkabat Büyükelçi Garnik Badalyan, Türkmenistan Maliye ve Ekonomi Bakanı Batır Bazarov ile bir araya geldi. Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede 2019 yılında gerçekleştirilecek Türkmenistan-Ermenistan Hükümetler arası Ekonomik Komisyonu’nun 9.toplantısına yapılan hazırlıklar
Daha fazla oku

FIFA Dünya Kupası, Türkmenistan’da

Şubat 7, 2018 - 10:31 PM
Rusya’nın ev sahipliğinde yapılacak 2018 FIFA Dünya Kupası'nda verilecek olan kupa, dünya turunu devam ediyor. FİFA Dünya Kupası, ilk defa Türkmenistan’a geldi. Rusya'da düzenlenecek futbol şöleni başlamadan önce Dünya Kupası, tıpkı Olimpiyat Meşalesi geleneğinde olduğu gibi, dünyanın dört bir yanında meraklı gözlerin odağında oluyor.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *