Yılbaşı Çam Ağacı Işıklarını Yaktı

Türkmenistan Yeni Yıla hazırlanıyor.  Başkent Aşkabat başta olmak üzere tüm Türkmenistan’da sokaklar ışıl -ışıl. Pazarlarda yeni yıl alışverişleri başlarken, halkın yeni yıla daha iyi hazırlık görebilmesi için tüm kurumlarda maaşlar 15 Aralık 2018 tarihine kadar ödenmesi zorunlu yapıldı. Dün Türkmenistan’ın Başkenti Aşkabat’taki Baş Yeni Yıl Çam ağacının ve tüm eyalet merkezlerindeki Baş Yeni Yıl Çam Ağacının ışıkları yakıldı. Aşkabat’taki Baş Çam Ağacının yüksekliği 38 metre.

Rastgele Haberler

Состоялась церемония открытия завода по производству бензина из природного газа в Ахале

29, 2019 - 9:12 AM
28-го июня 2019 года при участии Президента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедова состоялась церемония открытия завода по производству бензина из природного газа в Ахале. В церемонии
Daha fazla oku

Başkent Aşkabat : Milyonluk şehir

Ağustos 9, 2018 - 7:52 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov başkanlığında düzenlenen video-konferansı çalışma toplantısında kentsel dönüşüm programı ele alındı. Her hafta başında Aşkabat Belediye Başkanı ve vilayet valileri ile görüşen Türkmen Lider, ülkenin başkenti Aşkabat’ın genişletilmesi ve modern kent durumuna getirilmesi konusunda ilgili yetkililerden bilgi almaktadır.
Daha fazla oku

Türk Şirketi’nden Türkmenistan’a sintepon üretimi desteği

10, 2019 - 10:01 PM
Türkmenistan’da dokunmamış (nonwoven) ürünlerin üretimine başlanması hedeflenmektedir. Bununla ilgili olarak, tekstil endüstrisinin en eski işletmesi olan Aşkabat pamuk fabrikası bünyesinde bir proje gerçekleştirilecek. Söz konusu proje, Norsel International İnşaat Diş Ticaret Sanayi şirketi tarafından hayata geçirilecek.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *