Türk İhraç ürünleri fuarı başladı

Dün Türkmenistan’ın Başkenti Aşgabat’ta Türk İhraç ürünleri fuarı açıldı.  Açılışını  Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yaptığı Fuara Türkiye’den 60’in üzerinde ihracat ve üretim şirketi katıldı. Fuarın açılışına, Bakan Pekcan’ın yanı sıra, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı  Rifat Hisarcıklıoğlu ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-Türkmen İş Konseyi Başkanı  Halil Avcı,  Türkiye Cumhuriyeti Aşkabat Büyükelçisi Mustafa Kapucu, ECO Ticaret Odası Genel Sekreteri Adem Kula, çok sayıda Türk işadamı ve Atavatan Türkmenistan Genel yayın yönetmeni katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda Meridyen Fuarcılık tarafından 15-17 Aralık 2018 tarihlerinde Aşkabat'ta düzenlenmekte olan bu Fuar, bu yıl 9 uncu defa kapılarını açtı.

Rastgele Haberler

Yılbaşı ağacının ışıkları yakıldı

Aralık 16, 2017 - 2:38 PM
Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’taki Alem Kültür ve Eğlence Merkezi'nin önündeki meydanda dikilen ve 38 metre yüksekliğindeki ülkenin en büyük Yılbaşı ağacının ışıkları törenler yakıldı. Törene, katılan başta çocuklar olmak üzere çok sayıda Türkmen vatandaşı en sevdikleri aile bayramının Yılbaşı Bayramı’nın yaklaşmasına sevindi.
Daha fazla oku

Tacikistan’da Türkmenistan Kültür Günleri

Ekim 12, 2018 - 4:03 PM
Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de 14-15 Ekim tarihlerinde Türkmenistan Kültür Günleri etkinlikleri düzenlenecek. Tacikistan Kültür Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, söz konusu etkinliklerin, Tacik halkını Türkmenistan'ın müzik sanatıyla ve kültürüyle tanıştırmak için düzenlendiği ifade edildi.
Daha fazla oku

Bakanlar Kurulu toplantısı: Afganistan’a elektrik ihracatı devam edecek

29, 2019 - 9:58 AM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Oğuzhan Köşkü’nde Bakanlar Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Ülkenin güncel gündeminin ele alındığı toplantıda, Devlet Başkanı 27 Haziran tarihinde kutlanan Kültür ve sanat çalışanları ve Mahtumkuli Firaki’nin Şiir Günü dolayısıyla Türkmen halkını tebrik etti.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *