Görevden Almalar ve Görevlendirmeler

Türkmenistan Devlet Başkanı bugün Bakarnar Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında Türkmen Liderinin Kararı ile Sanayiden sorumlu Bakanlar Kurulu  Başkan yardımcısı  Kerim Durdumuradov görevden alındı. Sanayiden sorumlu Bakanlar Kurulu Başkan yardımcılığı görevini geçici olarak Ulaştırmadan sorumlu Bakanlar Kurulu Başkan yardımcısı M. Çakıyev yürütecek. Türkmen Lideri bununla beraber Sanayi Bakanı Hoşgeldi Mergenovu da görevden aldı. Sanayi Bakanlığı görevini geçici olarak Sanayi Bakan yardımcısı Durhanov Tahirberdi yürütecek.

Petrolden sorumlu Bakanlar Kurulu Başkan yardımcısı Mıratgeldi Meredov ve  Ziraattan sorumlu Bakanlar Kurulu Başkan yardımcısı Orazgeldiyev Esenmurat’a sert uyarı verildi.

Rastgele Haberler

İhaleler: Türkmenbaşı Petrol Rafineri’nden Uluslararası İhale

Şubat 4, 2018 - 10:44 PM
Türkmenistan’ın enerji sektöründeki dev üretim tesisi Türkmenbaşı Petrol Rafinerisi, uluslararası bir ihale açtı. Büyük yatırımlar yapılarak, ürün üretim yelpazesinin genişletildiği ve ürünleri borsada büyük rağbet gören petrol rafinerisine 2018 yılı için kimyasal ürünler ve yardımcı malzemeler gerekmektedir. Bu uluslararası ihalenin detaylı bilgileri aşağıdaki tabloda yer almaktadır.
Daha fazla oku

Türkmenistan bilen Eýranyň kitap alyş-çalyş işiniň taryhyndan

Temmuz 17, 2019 - 2:51 PM
“Atawatan Türkmenistan” halkara žurnalynyň döredijilik topary tarapyndan taryh ylymlarynyň doktory Almaz Ýazberdiýewiň “Türkmenistan bilen Eýranyň kitap alyş-çalyş işiniň taryhyndan” atly ylmy işini makalalar toplumy görnüşinde www.atavatan-turkmenistan.com saýtynda yzygiderlikde neşir etmek üçin taýýarlanyldy.
Daha fazla oku

“Sürdürülebilir Kalkınma için Su” Konferansı

6, 2018 - 5:58 PM
Tacikistan’da 20-22 Haziran 2018 tarihinde “Sürdürülebilir Kalkınma için Su” Konferansı düzenlenecek. Bu konferans öncesinde Tacikistan’ın Aşkabat Büyükelçiliği bir basın toplantısı düzenlendi. Aşkabat’taki Yıldız otelinde düzenlenen basın toplantısına yabancı büyükelçiler, yerli ve yabancı basın mensupları davet edildi.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *