Türkmenistan Dünya kupası elemelerine galibiyetle başladı

Eylül 5, 2019 - 10:10 PM

Türkmenistan’ın milli futbol takımı 2022 Dünya Kupası’nın Asya elemelerinin ilk maçında Şri Lanka’nın millilerinden 2:0 galip geldi. Kolombo Şehri’nin Reyskors stadyumunda oynanan maçta Türkmenistan takımının gollerini 8.dakikada forvet Vahit Orazsahedov, 54.dakikada takım kaptanı Arslanmurat Amanov kaydetti.

Daha fazla oku

Hazar’ın Türkmen sahilinde Uluslararası Otomobil Fuarı

Ağustos 11, 2019 - 1:39 PM

Türkmenistan’ın ev sahipliğinde Hazar Denizi’nin kıyısındaki Uluslararası Türkmenbaşı Deniz Limanı’nda Uluslararası Otomobil Fuarı düzenlendi. Söz konusu fuar, 12 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek Birinci Hazar Ekonomik Forumu kapsamında gerçekleştirildi. Çok sayıda davetli ve yabancı basın mensuplarının

Daha fazla oku

«Altyn asyr» Naýbaşy kuboga mynasyp boldy

Ağustos 4, 2019 - 9:03 AM

Aşgabadyň «Altyn asyr» futbol topary Türkmenistanyň Naýbaşy kubogynyň eýesi boldy. Türkmenistanyň at gazanan tälimçisi Ýazguly Hojageldiýewiň tälim berýän topary arzyly Kubok ugrundaky duşuşykda geçen ýyl ýurdumyzyň Kubogyna mynasyp bolan «Köpetdagy» 2:0 hasabynda ýeňdi.

Daha fazla oku

Tokyo Olimpiyatları için geri sayım başladı

Temmuz 27, 2019 - 8:26 PM

2020 yılında Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenecek Yaz Olimpiyatları için geri sayım başladı. Olimpiyatların başlamasına bir yıl kalması nedeniyle törenler düzenlendi. Japonya’nın Aşkabat Büyükelçiliği de bu törenlerin yapıldığı alanlardan birisi oldu.

Daha fazla oku

Görme engelli bisikletçi ülke -ülke geziyor

Temmuz 13, 2019 - 11:32 PM

İtalya’nın başkenti Roma'dan 8 Mart günü rehberi Michele Giuliano ve Samuel Spriano ile birlikte 'tandem' denilen iki kişilik bisikletle dünya turuna çıkan görme engelli Davide Valacchi, Türkmenistan macerasını tamamladı. İtalya’nın Aşkabat Büyükelçiliği resmi internet sitesinde de yer alan habere göre, Görme engelli sporcu, Görme Engelliler ve Körler İçin Paralimpik Oyunlar Federasyonu (FISPIC)

Daha fazla oku

Türkmen Lideri’nin kitabı Türkçe ’ye çevrildi

Temmuz 4, 2019 - 6:46 AM

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov’un kaleme aldığı ‘Türkmenistan – Büyük İpek Yolu’nun Kalbi’ kitabının ikincisi de Türkçe ’ye tercüme edildi. Bu kitabın birincisi de daha önce Türkçe ‘ye çevrilmişti.

Daha fazla oku