Macaristan Türkmenistan'dan doğalgaz alımı ile ilgileniyor

Ocak 22, 2020 - 5:07 PM

Macaristan Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Tamás Menczer, Budapeşte'de düzenlenen Macaristan-Türkmenistan Hükümetlerarası Ekonomi Komisyonu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, Macaristan’ın, Türkmenistan'dan Avrupa'ya doğal gaz almak istediğini söyledi.

Daha fazla oku

Türkmenistan ile Euronews arasında işbirliği

Ocak 22, 2020 - 5:06 PM

Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı’nda Avrupa'nın çok dilli haber kanalı Euronews ile işbirliği konuları görüşüldü. Euronews Haber Kanalı İcra Komitesi Üyesi ve İş Geliştirme İcra Kurulu Başkanı Roland Nikolaou ile yapılan görüşmede,

Daha fazla oku

Türkmenistan’da Büyükelçi atamaları

Ocak 21, 2020 - 9:10 AM

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, bir dizi büyükelçi atamalarını gerçekleştirdi. Türkmen Lideri’nin imzaladığı kararda bazı büyükelçilerin görev yeri değiştirildi.

Daha fazla oku

Aşkabat Uluslararası Havalimanı yeni dünya rekorını kırdı

Ocak 20, 2020 - 6:05 PM

Türkmenistan’n başkenti Aşkabat’ta hizmet veren Uluslararası Aşkabat Havalimanı yeni rekorlara imza attı. Dünya Rekor Akademisi’ne (World Record Academy) göre, Aşkabat havalimanı dünyanın en büyük üç boyutlu alüminyum kaplamalı çatısına sahiptir ve kanatları gösteren dünyanın en büyük mimari nesnesi olarak yeni rekorlara imza attı.

Daha fazla oku

Belarus’ta Türkmenistan’ın Tarafsızlığı için tören

Ocak 20, 2020 - 6:04 PM

Türkmenistan’ın Belarus Büyükelçiliği, Türkmenistan’ın Tarafsızlığının 25.yıldönümü dolayısıyla bir tören düzenledi. Türkmenistan’ın Minsk Büyükelçisi Nazarguli Şaguliyev, Belarus Devlet Üniversitesi’nde düzenlenen törende, Türkmenistan’ın Daimi Tarafsızlığı konusunda brifing verdi.

Daha fazla oku