Türk şirketlerinden Özbekistan atağı

Temmuz 19, 2019 - 11:00 AM

Türk medyasında yer alan haberlere göre, Türkiye, Özbekistan’da en çok şirket kuran üçüncü ülke oldu. Yılın ilk yarısında Özbekistan’da 231 şirket kuran Türkiye, yabancı sermayeyle en çok şirket kuran ülkeler arasında Çin ve Rusya'nın ardından 3'üncü oldu.

Daha fazla oku

Ashgabat-city projesi tanıtıldı

Temmuz 16, 2019 - 11:30 AM

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta hayata geçirilecek mega proje olan Ashgabat-city projesi tanıtıldı. Aşkabat Belediye Başkanlığı’nda yapılan tanıtım töreninde, 100 bin nüfuslu çok katlı apartmanlardan oluşacak Ashgabat-city projesi, yaklaşık bir ay öncesinde 20 Haziran tarihinde Türkmenistan Devlet Başkanı tarafından incelenmişti.

Daha fazla oku

Türkmen Lider, çiftçileri tebrik etti

Temmuz 13, 2019 - 11:41 PM

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, 1 milyon 650 bin ton buğday rekoltesinin toplanması ile ilgili ülkenin çiftçilerini tebrik etti. Türkmen Lider, çiftçilerin bu başarısı ile ilgili yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

Daha fazla oku

TAPİ doğalgaz boru hattı: Pakistan ile görüşmeler

Temmuz 10, 2019 - 9:58 AM

Türkmenistan’ın öncülüğünde hayata geçirilmekte olan Türkmenistan-Afganistan-Pakistan-Hindistan (TAPİ) doğalgaz boru hattı projesi, uzun vadede Türkmen gazının Güney Asya ülkelerine ulaşmasını sağlayacak. Bu nedenle, bu proje katılımcı ülkeler tarafından büyük bir hassasiyet ile takip edilmektedir.

Daha fazla oku

Türkmenistan’da Maaşlara Yüzde 10 Zam

Temmuz 6, 2019 - 7:18 PM

Türkmenistan Devlet Başkanı, geçen Cuma günü gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu’nda 2020 yılı Ocak ayı itibariyle memur maaşlarına, emekli aylıkları, sosyal haklar ve burslara yüzde 10 oranında zam yapılmasına yönelik kararname imzaladı. Ülkede her sene başı itibariyle maaşlara yüzde 10 oranında zam

Daha fazla oku

Türkmenistan’da temassız kart hizmeti

Temmuz 4, 2019 - 6:53 AM

Geçtiğimiz günlerde Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’nin Rygsal Anonim Ticaret Bankası tarafından temassız ödeme teknolojisine sahip yeni tip plastik banka kartlarının tanıtımı gerçekleştirildi. Türkmen bankası, çokuluslu finans şirketi MasterCard ile işbirliğinin sonucunda bu tür banka kartlarını

Daha fazla oku

“Täç Hil” : Hiliň nusgalyk täze derejesi

30, 2019 - 8:40 PM

Ahal welaýatynyň Ak bugdaý etrabynyň çäginde ýerleşýän polietilen torbalary we çygly süpürgiçleri öndürýän “TÄÇ HIL” hususy kärhanasynyň açylyş dabarasy 27.06.2019 senesinde, kärhananyň taryhynda unudulmajak ajaýyp waka

Daha fazla oku

Türkmenistan’da modern kasabaların temeli atıldı

30, 2019 - 7:46 AM

Türkmenistan’da bu hafta içerisinde Lebap, Mari ve Daşoğuz vilayetlerinde modern kasabaların ve geniş çaplı toplu sosyal projelerin temeli atıldı. Temel atma törenlerine, Meclis Başkanı, milletvekilleri, vilayet valileri, ilçe valileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Daha fazla oku