TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Mastercard Asya Oyunları’na resmi destekçisi oldu

Türkmenistan’da 17-27 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları İcra Komitesi, Mastercard’ın Aşkabat-2017 Oyunları’na resmi ortak olduğunu duyurdu.

İcra Komitesi Başkanı Dayanç Gulgeldiyev yaptığı açıklamasında, Mastercard’ın da Asya Oyunları resmi sponsorları kervanına katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkmen yetkili, dünyaca ünlü markanın desteğinden ötürü teşekkür ederek, Mastercard’ın Asya Oyunları ailesine katıldığını belirtti.

Mastercard’ın Gürcistan, Türkmenistan, Tacikistan, Kırgızistan ve Özbekistan’dan sorumlu bölgesel menajeri İgor Stepanov, Türkmenistan’ın spor dünyasındaki itibarını yükseltecek bu çok yönlü, spor yarışlarını desteklemekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Türkmenistan’ın pazarının sadece nakit olmayan ödemelerde değil, aynı zamanda turizm açısından da büyük potansiyele sahip olduğunu belirten Stepanov, Aşkabat’taki spor yarışların tüm dünyadaki milyonlarca sporseverin kalbinde taht kuracağına inandığını ifade etti.  

MasterCard, 1966 yılında ABD'de kurulmuş olan finans şirketidir. Kredi kartı gibi materyaller üzerine kurulmuştur. Mastercard bankalar ve tüketicilerinin kart ve kredi kartı ile ödeme sistemlerini sağlamaktadır. Birçok futbol organizasyonuna sponsor olmasıyla da tanınmaktadır.

Amerikan şirketi, 75’den fazla çeşitli etkinliğe sponsor olarak, insanları paha biçilmez imkanlar ile birleştirmek prensibine her zaman bağlı kalmıştır.

Mastercard UEFA Şampiyonlar Ligi, Bass Pro Shops Legends of Golf, PGA turu, Beyzbol Ligi, Roland Garros / Fransa Acik Tenis Turnuvası ve Miami Açık Tenis Turnuvasına sponsorluk etmiştir.

Bu arada, Mastercard yanı sıra Dragon Oil, CNPC, Petronas gibi dünyaca ünlü enerji şirketleri ve Coca-Cola da 5.Asya Oyunları resmi ortağı oldu.

Öte yandan, Asya Oyunları öncesinde İcra Komitesi tarafından Akreditasyon ve Üniforma Merkezi (UDAC) faaliyete başladı. Merkez bu spor organizasyonluğuna katılacak yerli ve yabancı sporculara, Milli Olimpiyat Komitelerin resmi temsilcilerine, hakemlere, gönüllülere, Asya Olimpiyat Konseyi temsilcilerine, uluslararası basın mensuplarına akreditasyon belgelerini verecek.

Ayrıca, oyunların katılımcılarına kategorilerine göre, üniforma dağıtacak. Bu üniformalar Türkmenistan’ın tekstil fabrikalarında üretilmiştir.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Hytaýda “Hytaý-Merkezi Aziýa” formatynyň çäklerinde birinji sammit geçiriler

Dünýäniň liderleri Türkmenistanyň Prezidentine gutlag hatyny iberdi

Şu gün – Halkara Nowruz güni

Teswirle