TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

LG ve Coca-Cola Asya Oyunlarının ilk yabancı resmi sponsorları

Türkmenistan’ın 17-27 Eylül tarihlerinde ev sahipliğini yapacağı Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunlarının resmi sponsorları seçildi. Asya Oyunları İcra Komitesi, LG International Corp. ve Coca-Cola Turkmenistan şirketlerini ilk yabancı resmi sponsorlar olarak ilan etti.

İcra Komitesi Başkanı Dayanç Gulgeldiyev, Aşkabat-2017 oyunlarına iki dev şirketin sponsor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. LG İnternational ve Coca-Cola şirketlerine desteği için teşekkür eden Türkmen yetkili, bu şirketlerin kendiler ile sağlık, dostluk ve ilhamın değerlerini paylaştıklarını belirtti.

Güney Kore şirketi LG’nin Aşkabat ofisi başkanı Yu Beak Kim, Asya Oyunları’na sponsor olmakla tüm dünyadaki müşterileri ile yakından etkileşim içerisinde olduklarını söyledi.

Coca-Cola Turkmenistan şirketi genel menejeri Göktuğ Gözitok, Türkmenistan’ın eski partnerlerinden birisi olarak bu ülkedeki uluslararası organizasyonu desteklemekten gurur duyduklarını ifade etti. Gözitok, Coca-Cola’nın Olimpiyat Oyunlarını ve Olimpiyat Hareketini destekleyen zengin bir geçmişe sahip bir dünya markası olduğunu söyledi.

1998 yılından bu yana Türkmenistan’ın ana yatırımcılarından olan Coca-Cola Aşkabat’ta faaliyet gösteriyor. Şirket, Asya Oyunları kapsamında Olimpiyat Köyünde özel bir alan oluşturacak.

 

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Türkmenistanda geçiriljek saýlawlar barada käbir gyzykly maglumatlar

Jozef Baýden: medeni hyzmatdaşlyk amerikan-türkmen gatnaşyklarynyň özenidir

“Arkadag şäheri hakynda” Türkmenistanyň Kanuny

Teswirle