TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Uluslararası Dergisi

“Atavatan Türkmenistan “Uluslararası Dergisinin de katıldığı Uluslararası Spor Medya Forumu, Mari vilayetindeki Mari otelinde gerçekleştirildi. Türkmenistan’da bu sene Eylül ayında düzenlenecek Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları’na 100 gün kalması dolayısıyla düzenlenen Asya Oyunları Dünya Basınında konulu Uluslararası Spor Medya Forumu’nda gazetecilere dağıtılan hediyelerin arasında Atavatan Türkmenistan dergisinin bulunması büyük beğeni topladı.

Türkmenistan’ın yurtdışında tanıtılması, ülkedeki başarıların dünya kamuoyuna anlatılması amacıyla yayın hayatına adım atan Atavatan Türkmenistan Uluslararası Dergisi bu sene Aşkabat’ta düzenlenecek Asya Oyunları için özel sayı hazırladı. Bu özel sayıda ülkedeki Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları bütün yönleriyle anlatılıyor. Başta Asya Olimpiyat Konseyi Başkanı Şeyh Al Sabah olmak üzere AİPS ASİA yetkilileri ve çok sayıda önemli spor yazarlarının yazılarına yer verilen dergi yurtdışından davet edilen yabancı gazeteciler için önemli bir kaynak teşkil etti. Yabancı gazeteciler yayınladığı haber ve makalelerde aynı anda İngilizce yayınlanan dergimizden yararlanmaktadır.

Bugüne kadar 100 binin üzerinde dergi basılarak, tüm dünyaya dağıtıldı. Atavatan Türkmenistan dergisi sadece dergi basmakla yetinmeyip, ayrıca Türkmenistan’ın tanıtılması amacıyla düzenlenen uluslararası platformlarda da yer alıyor. Geçen sene Asya Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen Spor Medya Forumu’nda Atavatan Türkmenistan dergisinin destekleri takdirle karşılandı.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

 

Ýene-de okaň

Türkmenistanda geçiriljek saýlawlar barada käbir gyzykly maglumatlar

Jozef Baýden: medeni hyzmatdaşlyk amerikan-türkmen gatnaşyklarynyň özenidir

“Arkadag şäheri hakynda” Türkmenistanyň Kanuny

Teswirle