JEMGYÝET

Karsu Aşkabat’ta Konser verecek

Türkmenistan ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 25. Yıl dönemi bir dizi etkinliklerle kutlanacak. Bu kapsamda, Türkmenistan Kültür Bakanlığı ve TC Aşkabat Büyükelçiliğinin ortaklaşa organize etmesinde 25 Nisan 2017 tarihinde Karsu konser verecek. Konser saat 19.00’da Mahtumkuli Drama Tiyatrosunda gerçekleşecek. Konser kapsamında Ankara Devlet Halk Dansları Topluluğu ve İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğunun gösterisi de olacak. Konsere, Türk Hava Yolları, Nata Holding, Türkmen Türk Ticaret Bankası ve Rönesans Türkmen şirketleri sponsorluk yapmaktadır. Konser ücretsiz olup, halka açıktır.

“Anadolu” Temalı Resim Sergisi

 Öte yandan 25-29 Nisan 2017 tarihinde Yusup Bilge “Anadolu” temalı resim sergisi de gerçekleştirilecek. Sergi açılışı 25 Nisan 2017’de saat 11.00’de Türkmenistan Güzel Sanatlar Akademisi Müzesinde yapılacak.

Uluslararası Konferans Türkmen-Türk ilişkilerini irdeleyecek

Türkmenistan ve Türkiye’nin diplomatik ilişkilerinin 25. Yıl dönemi etkinlikleri kapsamında, 25 Nisan 2017 tarihinde Türkmenistan Dışişleri Bakanlığının Uluslararası İlişkiler Enstitülüsünde saat 14:00’da uluslararası konferans gerçekleştirilecek. Konferansa Orda Doğu Teknik üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümün profesörü Prof. Dr. Oktay Tanrısever ve Gazi üniversitesi Edebiyat Fakültesinin Tarih bölümünün öğretim üyesi Doç. Dr. Tümen Somuncuoğlu da sunum yapacak.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Ýaş alymlar sylaglandy

Türkmen halkynyň Milli Lideri daşary ýurtly işewürler bilen duşuşdy

Türkmen halkynyň Milli Lideri türk işewürlerini kabul etdi

Türkmenistanyň Prezidenti Narendra Modini gutlady

Türkmenistanyň Prezidenti Russiýa Federasiýasynyň ýolbaşçylaryny gutlady

Türkmen-koreý gatnaşyklary sanlarda

Ata Watan Eserleri