TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Karakum çölünün rallisi FİA yarış listesinde

Türkmenistan’ın bu sene organize ettiği Amul-Hazar 2018 başka bir adıyla Turkmen Desert Race ralli yarışı, şimdiden büyük ilgi gördü. Rusya’nın St. Petersburg kentinde düzenlenen Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Genel Kurulu toplantısında, Türkmen Desert Race yarışı dünya yarış listesine dahil edildi.

Pek çok ralli severleri yakından ilgilendiren bu haber, Genel Kurul’da alındı. FİA Genel Kurulu, Turkmen Desert Race yarışını FIA World Cup for Cross Country – Rallies (Cross Country FIA Dünya Kupası – Rallisi) takvimine dahil edildi.

FİA’nın resmi sitesinde yer alan habere göre, bu yarış 5 etaptan oluşacak. İlk etap 21-26 Şubat tarihlerinde Katar’da yapılacak. İkinci etap 30 Mart-4 Nisan tarihlerinde BAE’de, üçüncü etap 5-11 Mayıs tarihlerinde Türkmenistan’da ve daha sonra ralli yarışı 26 Mayıs -1 Haziran tarihlerinde Kazakistan’da ve 4-8 Ekim tarihlerinde ise Fas’ta sona erecek.

Türkmenistan’da 9-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Amul-Hazar 2018 ralli yarışına pek çok ülkeden dünyaca ünlü ralliciler katılmıştı. Ülkenin doğusu ile batısını birleştiren yarışta ralli sporcular 5 etapta yarışarak, büyük bir kazanım elde ettiler.

Cross Country için FIA Dünya Kupası Rallisi – Takvimi

21-26 Şubat – Manateq Katar Kros Rallisi (Katar)

30 Mart – 4 Nisan – Abu Dhabi Çöl Mücadelesi (Birleşik Arap Emirlikleri)

05-11 Mayıs – Türkmen Çöl Yarışı (Türkmenistan)

26 Mayıs – 1 Haziran – Ralli Kazakistan (Kazakistan)

04-08 Ekim – Rallye du Maroc (Fas)

 

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň Prezidenti Birleşen Arap Emirlikleriniň ýolbaşçylaryny gutlady

Azerbaýjanyň Prezidenti türkmen wekiliýetini kabul etdi

Halk Maslahatynyň Başlygy Koreýa Respublikasynyň Prezidenti bilen duşuşdy

Teswirle