TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Jirinovski’den Türkmenistan’a teşekkür mektubu

Rusya Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski başkanlığındaki heyet, 6-10 Nisan tarihlerinde Türkmenistan’ı ziyaret etti. Rus heyeti, Türkmenistan’da büyük bir misafirperverlik ile ağırlandı. Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, Türkmenistan Devlet Başkanı tarafından Türkmenistan’ın  “Saygın Halk Yaşlısı”  madalyası ile ödüllendirildi. Bu madalya Türkmenistan’da çok saygın bir madalyadır.

Rus siyasetçi ülkesine döndükten sonra Türkmenistan Devlet Başkanı’na teşekkür mektubu gönderdi. Türkmen Devlet haber ajansında yayınlanan mektup mesajında; ‘Türkmenistan’da çok güzel ve mükemmel düzeyde ağırlandık. Bunun gibi ağırlama ve konaklamayı başka bir ülkede bulamazsınız. Siz – halkının ve ülkenin gelişimini düşünen gerçek Başkansınız’ diye ifadeler yer aldı.

Jirinovski ayrıca, Rusya Liberal Demokrat Partisi heyetinin kalbinin Size ve Türkmen halkına saygıyla dolduğunu ve bu ziyaretin her zaman akıllarda kalacağını kaydetti.

Rusya Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski Türkmenistan temasları kapsamında Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Meclis Başkanı Akca Nurberdiyeva, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Raşid Meredov ve diğer Türkmen yetkilileri ile görüştü. Görüşme kapsamında Türkmenistan Meclisi ile Rus Duma milletvekili grubunun arasında MoU imzalandı.

Jironovski ve Rus heyeti, ünlü “Çayka” üstü açık otomobiliyle Avaza turizm bölgesi ile tanıştı ve ayrıca kültür programı kapsamında Karakum çölünü gezdi.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Paylaşılan Sosyal Medya Hesaplarımız:

 

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/@vsi3560q    

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

– See more at: http://www.atavatan-turkmenistan.com/news_details.php?news_id=NjAx#sthash.VpZMfwP3.dpuf

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň Halk Maslahatynyň Başlygy Arkadag şäherini ösdürmek boýunça iş maslahatyny geçirdi

Tebigaty goramak — halkara tagallalary birleşdirmegiň möhüm ugry

Türkmenistanyň Prezidenti Şwesiýanyň Patyşasyny gutlady

Teswirle