TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
DÜNÝÄ

İstanbul’da “Türkmenistan – Büyük İpek Yolu’nun Kalbi” adlı kitabı tanıtıldı

27 Kasım 2017 tarihinde İstanbul'da, Türkmenistan Başkonsolosluğu ile saygın üniversitelerden biri olan Bahçeşehir Üniversitesinin ev sahipliğinde, Türkmenistan Devlet Başkanının "Türkmenistan – Büyük İpek Yolu'nun Kalbi" adlı kitabının tanıtım konferansı yapıldı.

Konferansa Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurcan Güder, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Maksat Ashyralyyev, Türkmenistan-Türkiye Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Necdet Aygün ve Atavatan Türkmenistan dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Dr. Dövran Orazgylyjov, dernek ve organizasyon mensupları, profesörler ve yüksek öğretim kurumlarının uzmanları, medyanın temsilcileri ve Türkiye Cumhuriyeti'nde ikamet eden Türkmenistan vatandaşları ve Türkmen ve yabancı öğrenciler katıldı.

Tanıtımda, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Şenay Yalçın, Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyıtmammedov, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurcan Güder, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Maksat Ashyralyyev, Türkmenistan-Türkiye Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Necdet Aygün, misafir konuşmacı Serdar Nurmedov, Atavatan Türkmenistan dergisi Genel Yayın Yönetmeni Dr. Dövran Orazgylyjov ve Bosfor gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Talha Balık söz aldı.

 

Konuşmacılar demeçlerinde, kitabın içeriğini, bölümlerini, derin düşüncelerini, özelliklerini ve diğer önemli yönlerini belirterek, Türkmenistan Devlet Başkanı'nın kitabında çok yönlü ekonomik, politik ve yaşam ehemmiyeti hakkında, Türkmenistan'ın çok yönlü ilişkilerine ve Türkmenistan'ın yakınlaşmasına dikkat çekti. İpek Yolu’nun kültürleri, uygarlıkların gelişimi, kültürel mirası, Doğu ile Batı arasındaki ekonomik, bilimsel ve kültürel bağların güçlendirilmesindeki önemine değindiler.

Etkinliğin sonunda konuklara ve katılımcılara Türkmen milli mutfağının yemekleri sunuldu.

Kaynak : http://istanbul.tmconsulate.gov.tm/tr/news/7826

 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Ýene-de okaň

Türkiýede Stambul gaz sammiti geçiriler

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan bilen Çehiýa: diplomatik gatnaşyklara 30 ýyl doldy

Ata Watan Eserleri

Russiýanyň deputatlary Türkmenistandaky saýlawlara synçy hökmünde çagyryldy

Teswirle