JEMGYÝET

İhaleler: Çimento fabrikası için uluslararası yatırım ihalesi

Türkmenistan’da endüstriyel tesislerin inşa edilmesi hızla devam edecektir. Ülke 2019-2025 kalkınma programı kapsamında yerli hammadde kaynaklı sanayi tesislerin inşası için yerli ve yabancı yatırımlar öngörülmektedir.

Bu bağlamda, Lebap vilayetinde yıllık 1 milyon ton üretim kapasiteli çimento fabrikası anahtar teslimi inşası ve projelendirilmesi için uluslararası yatırım ihalesi açıldı. Bunun yanı sıra granül amonyum sülfat üretim ünitesinin anahtar teslimi inşası ve projelendirilmesi, Türkmenistan Devlet Başkanı’nın 2020 kalkınma programı kapsamında Gubadag ilçesinde sağlık evi, Boldumsaz ilçesinde 600 öğrenci kapasiteli okul, Göroğlu ilçesinde 600 öğrenci kapasiteli okul ve 160 çocuk kapasiteli kreş, S.A.Niyazov ilçesinde 600 öğrenci kapasiteli okul, Gurbansoltan ece ilçesinde 320 çocuk kapasiteli kreş inşası için ihaleler açıldı.

Ayrıca, temel fabrika, teknolojik ve sondaj ekipmanı, Medikal ve tek kullanımlık sarf malzemeleri gibi pek çok satın alım ihaleleri de yer aldı.

Türkmenistan’da ilan edilen önemli ihale ilanların detayı için Atavatan Türkmenistan  Uluslararası Yayın Grubunun  Türkmenistan Haber – Analiz – İhale  (THAB) Bültenine abone olabilirsiniz. Atavatan Türkmenistan Bülteni haftada iki defa yayınlanmakta ve Türkmenistan’ın siyasi, ekonomi ve kültürel gündemini takip etmektedir. Bültene abone olmak için atavatanltd@gmail.com    adresine mail atabilirsiniz!

Ýene-de okaň

Putin: Russiýa Türkmenistanyň hemişelik Bitaraplygyna hormat goýýar

Türkmenistanyň we Russiýanyň daşary işler ministrleriniň duşuşygy

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan «Boeing-777-300ER» kysymly uçaryna gowuşdy

Ata Watan Eserleri

“Arkadag şäheri- ylham gözbaşy” şygyr bäsleşigi jemlener

Ata Watan Eserleri

Türkmen türgeni “Grand Slam” ýaryşynda bürünç medal gazandy

Türkmenistanda ýaşlar forumyna taýýarlyk görülýär