JEMGYÝET

Hazar’ın kıyısında dostluk konseri

Kazakistan, Özbekistan, Rusya, Azerbaycan ve İngiltere’den sanatçılar Avaza ‘da konser verdiler.  Dünya Sağlık Günü ve Türkmenistan’da 2017 yılının Sağlık ve Mutluluk Yılı olarak ilan edilmesi dolayısıyla Avaza turizm bölgesinde düzenlenen uluslararası etkinlikler dostluk konseri ile son buldu. Denizin kıyısındaki açık alanda yapılan konser programında Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov da hazır bulundu.

 

Sporun barış ve dostluğun simgesi olduğunu bir kere daha gösteren dostluk konserinde Türkmenistanlı ve yabancı sanatçılar sahne aldı. Renkli görüntülere sahne olan konserde Kazakistan, Özbekistan, Rusya, Azerbaycan ve İngiltere’den gelen sanatçılar katılımcıları coşturdu.

Kazakistan’dan Roza Rymbayev, Azerbaycan’dan Polat Bülbüloğlu, Rusya’dan Lev Leşenko, Özbekistan’dan Farhod ve Şirin grubu, Rusya’dan "Yıldız Fabrikası-5" müzikal projesi finalisti Yuliana Karaulova, İngiliz şarkıcı, söz yazarı ve müzisyen John Newman seslendirdiği şarkılar ile izleyicileri mest etti. John Newman Birleşik Krallık müzik listelerinde bir numaraya kadar yükselen Love Me Again adlı şarkısıyla bilinir.

Daha sonra sahneye çıkan Devlet Başkanı, başta yabancı olmak üzere bütün sanatçılara mükemmel performansı için teşekkür etti. Türkmen Lider, 5.Asya Oyunları’nın marşının hızlandırılması ve buna seçenek olarak kendi şarkısını teklif etti. Devlet Başkanı aynı gece İleri, ileri, sadece ileriye, can vatanım Türkmenistan şarkısını tekrar seslendirdi.

Dostluk konseri havai fişek gösterisi ile son buldu.

 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

 

 

Ýene-de okaň

Hormatly Prezidentimiz Serdar Berdimuhamedow baýramçylyk çärelerine gatnaşdy

Ata Watan Eserleri

Aşgabatda “Türkmen-hytaý zenanlarynyň dünýäsi” atly forum geçirildi

Ata Watan Eserleri

«Magtymguly» atly kitap çapdan çykdy

Türkmenistanyň Prezidenti Magtymguly Pyragy medeni-seýilgäh toplumynyň açylyş dabarasyna gatnaşdy

Ata Watan Eserleri

Magtymguly Pyraga bagyşlanan medeniýet ministrleriniň halkara maslahaty geçirildi

Ata Watan Eserleri

Magtymguly Pyragynyň doglan gününiň 300 ýyllygyna bagyşlanyp, medeniýet ministrleri derejesinde geçirilýän halkara maslahata gatnaşyjylara