JEMGYÝET

Haber sitemize 100 binlerce ziyaret : Google’da ilk sayfada

Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı tarafından üretilen haber ve analizlerin yayınlandığı www.atavatan-turkmenistan.com sitesine 2017 yılında 100 binlerce ziyaret gerçekleştirildi. Türkmenistan hakkındaki Türkçe olarak yayınlanan haberler 1 Ocak 2017 senesinden günümüze kadar olan sürede toplamda 200 binden fazla kez okunmuştur.

Google-de ilk sayfada

Atavatan Türkmenistan sitesi günümüzde Google arama motorunda ilk sayfada yer almaktadır. Söz konusu arama motorunda “Türkmenistan” araması yapıldığında sayfamız dünyaca ünlü  Wikipediadan sonra ilk sırada yer almaktadır. Aramayı haberler kategorisinde gerçekleştirdiğimizde, yani “Türkmenistan haber” olarak arama yapıldığında sonuç “haberler.com’dan sonra Google ilk sayfada ikinci sırada bulunmaktadır.

Sosyal medya aracılığıyla milyonlarca okuma

Atavatan Türkmenistan Ekibi, günümüzde sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmakta olup, başta Facebook, Twitter, Linkedin ve Line gibi platformları ürettiği haberleri milyonlara ulaştırmak için önemli bir araç olarak görmektedir. Yaptığımız hesaplamalara göre, yayınlandığımız haberler doğrudan sitemiz üzerinden erişilerek okunmasının yaklaşık 5 katı kadar sosyal medya aracılığıyla okunmaktadır.

Haberi dünyaya ilk servis eden site

Atavatan Türkmenistan Ekibi haberleri yerinde takip etmekte, okurlarına ilk olarak haberleri ulaştırmaktadır. 2017 yılında Türkmenistan’da Devlet Başkanlığı seçimleri gerçekleşmiş, seçim sonuçlarını dünyaya ilk olarak Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı Türkçe olarak ulaştırmıştır. Türkmenistan Seçim sonuçları Merkezi Seçim Komitesi binasında açıklanmış olup, Ekibimiz tarafından dünyaca ünlü haber ajansları ile beraber sonuçlar takip edilmiştir. Ekibimiz tarafından yapılan özverili çalışma sonucunda seçim sonuçları Merkezi Seçim Komitesi binasında açıklanır açıklanmaz hemen dünyaya servis edilmiştir. Ekibimiz tarafından bu sene gerçekleşen Asya Oyunları da yerinde takip edilmiş, kazanılan madalyalar hakkında haberler anında servis edilmiştir.

2018 Hedefleri belirlendi

Atavatan Türkmenistan Ekibi tarafından 2018 yılı için hazırlıklar tamamlanmış olup, 2018 yılında doğrudan sitemize erişilerek haber okuma sayısının en az 2 kat arttırılması planlanmaktadır. Yayınlamakta olan haberlerimiz resmi sosyal medya hesaplarımız haricinde Ekibimizin şahsı sosyal medya hesapları aracılığıyla da yüzbinlere ulaşmaktadır. 2018 yılında resmi sosyal medya hesabımızı takip eden kişilerin sayısın en az 5 kat arttırılması planlanmakta olup, bu amaca ulaşmamızda okurlarımızın özverili paylaşım ve desteklerine de büyük önem verilmektedir.

Reklam çalışması yapılacak

Gelecek sene sitemizin daha fazla kişi tarafından takip edilmesi için gerekli girişimler yapılacak olup, yeni projelerin finansmanı için Reklam verenler ile de irtibata geçilecek, yeni projeler hayata geçirilecek. Reklam verenler sitemize reklam vererek kurumları tarafından üretilen ürün ve hizmetlerin yüzbinlere ulaşmasını sağlarken, aynı anda  Türkmenistan’ın dünyaya tanıtılmasına da destek vererek önemli bir sosyal projenin sürdürebilirliğine katkı sağlamış olacaklar.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

 

Ýene-de okaň

Türkmen halkynyň Milli Lideriniň adyna Özbegistanyň Prezidentinden hat gelip gowuşdy

Aşgabatda owgan harytlarynyň sergisi geçiriler

Türkmenistanyň we Owganystanyň daşary işler ministrleriniň duşuşygy

GDA-nyň Hökümet baştutanlarynyň geňeşiniň mejlisi Aşgabatda geçiriler

Türkmen halkynyň Milli Lideri Rejep Taýyp Ärdogany 70 ýaş toýy bilen gutlady

Türkiýäniň Prezidentine Türkmenistanyň “Hormatly il ýaşulusy” ady berildi