No menu items!
17.1 C
İstanbul
26/02/2020 16:07
No menu items!
Ana Sayfa GENEL Avrupa Birliği, Türkmenistan’a büyükelçi atadı

Avrupa Birliği, Türkmenistan’a büyükelçi atadı

Avrupa Birliği, Orta Asya ülkeleri ile özellikle Türkmenistan ile çok yönlü işbirliğinin geliştirilmesine büyük önem vermektedir. Türkmenistan ile Avrupa Birliği münasebetleri, AB’nin yeni Orta Asya stratejisi kapsamında da gelişmektedir. 2019 yılında Avrupa Birliği Türkmenistan’da büyükelçilik açtı.

Şimdi ise Avrupa Birliği Türkmenistan nezdinde büyükelçi atadı. AB Büyükelçisi Diego Ruiz Alonso ile Dışişleri Bakanlığı’nda bir görüşme gerçekleştirildi. Türkmen tarafı, AB Büyükelçisine yeni diplomatik görevinde başarılar diledi ve AB Temsilciliğinin faaliyetlerine destek verileceği belirtildi.

Görüşmede, taraflar Türkmenistan ile Avrupa Birliği arasındaki işbirliği alanlarını değerlendirdi.  Uluslararası örgütler çerçevesinde işbirliğinin rolü kaydedildi ve taraflar ayrıca çeşitli alanlardaki ilişkileri genişletmek için daha fazla adım atılması yönünde görüş alışverişinde bulundular.

SON HABERLER

Türkmenistan’ın Tarafsızlık yıldönümü Uşak’ta kutlandı

Türkmenistan’da 2020 yılının ‘Türkmenistan – Tarafsızlık Ülkesi’ ülkesi ilan edilmesi ve Türkmenistan’ın Daimi Tarafsızlığının 25.yıldönümü vesilesiyle etkinlik düzenlendi. İki ülke milli marşlarının çalınması ile...

Türkmenistan’ın koronavirüs ile mücadelesi

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı ve Hastalıkların Yayılmasıyla Mücadele Olağanüstü Komisyon Başkanı Pürli Agamuradov ve Sağlık Bakanı Nurmuhammet Amannepesov...

Türkiye’de Türkmenistan’ın ‘Tarafsızlık’ konseri

25 Şubat 2020 tarihinde Türkiye’nin Karabük üniversitesinde Türkmenistan’ın Daimi Tarafsızlığının 25.yıldönümü ve 2020 yılı ‘Türkmenistan-Tarafsızlık Yurdu’ sloganı dolayısıyla Türkmenistan’ın Türkiye Büyükelçiliği tarafından konser programı...

Türkmenistan Yabancı yatırımlar hukuku Dubai’deki sunumum konusu oldu

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde devam edem Uluslararası Petrolgaz Road Show Forumu’nda Uluslararası Atavatan Türkmenistan Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Av. Dr.Döwran Orazgylyjow Türkmenistan’ın yabancı...
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -

ÇOK OKUNANLAR

Kakama Gowuşmadyk Hatlar

Kaka, soňky günler sabrym ýetenok, Garaşmaga, göreşmäge, ýeňmäge. Umydymy baýdak edip gezsemde, Haýry ýetmez gussalarmy kemmäge.

Geografyň gutlagy

Hormatly “Atawatan Türkmenistan” halkara Žurnalynyň okyjylary we bäsleşige gatnaşýanlar! Siziň hemmäňize bäsleşikde uly üstünlikler ýar bolsun, galamyňyzyň ujy ýiti bolsun!

Huşum birýana

Aşyk bolup öz obamyň gözelne, Aklym haýran gitdi, huşum birýana, Janym gurban geljegine, ezelne, Gamym birýan gitdi, joşum birýana.

Bagyşla diýmäge derek

Yşk ýüpüni üzäýjekmi, Ýürekden söýmäge derek? Aýralyga dözäýjekmi, «Bagyşla» diýmäge derek?