No menu items!
5.8 C
İstanbul
19/02/2020 8:14
No menu items!
Ana Sayfa GENEL Atavatan Türkmenistan : Sitemiz Yeni Yüzüyle Yayında

Atavatan Türkmenistan : Sitemiz Yeni Yüzüyle Yayında

Türkmenistan ile ilgili haberleri dünyaya servis eden “Atavatan Türkmenistan” uluslararası dergisinin www.atavatan-turkmenistan.com sitesi yeni yüzüyle yayında. Okurlarımıza daha şık ve kolay kullanıma sahip bir site  sunmak amacıyla bir süredir teknik ve yayın ekibimiz tarafından site yenileme ve tasarım çalışmaları gerçekleştirilmekteydi. Bugün tasarımlar ve işlemler tamamlanmış olup, sitemizi yeni yüzüyle beğeninize sunuyoruz.

Yeni Sitemizde öne çıkanlar :

Haberler :

Sitemizin asıl amacı Türkmenistan’la ilgili haberleri dünyaya servis etmek.  Sitemizde  haberleri 6 kategori halinde hazırlıyoruz ve yayına alıyoruz. Güncel ve siyasi haberleri “Genel” haber alt kategorisi ile servis ederken, diğer haberler “Ekonomi”, “Dünya”, “Teknoloji”, “Spor” ve “Hayat” alt kategorileri ile yayınlanmaktadır. Şimdilik ayrı bir kategori halinde sunmaksak bile,  özellikle teknoloji, sanat ve  ekonomi alandaki dünyadaki bazı gelişmeleri Türkmence olarak Türkmence bilen okurların bilgisine sunuyoruz. En son girilen tüm haber ve yazılara daha kolay ulaşmaya sağlayan “ En Son Haberler” bölümünün de beğenileceğini umuyoruz. “Manşet” bölümü ise, Yayın ekibimizin öne çıkarmak istediği birkaç haber ve yazının yayınlanacağı alandır.

Köşe Yazarlar

“Atavatan Türkmenistan” uluslararası dergisi olarak sadece haber yapan site olmayıp, aynı anda konunun uzmanların görüş ve yorumlarını belirli periyotlarla okurlarımızın beğenisine sunmayı hedeflemekteyiz. Bu amaçla bir süredir “Köşe Yazarlar” adı altında aralarında akademiysen, milletvekili, gazeteci ve tarihçilerin bulunduğu alanında uzman kişilerin görüş ve çalışmalarını yayınlamaktayız.

Röportaj 

Türkmenistan’da tanınmış sanatçılar ile röportaj yaparak okurlarımızın beğenisine sunmaktayız. Gelecekte bu röportajların kapsamını daha genişleterek bu alanda çok değerli çalışmaları okurlarımıza ulaştırmayı hedefliyoruz.

Sizden Gelenler

Okurlarımız tarafından belirli bir konu ile ilgili hazırlanan haberleri  ve yazıları “Sizden Gelenler” kategorisi ile okurlarımıza sunacağız ve okur-yayın kuruluşu işbirliği ile tüm okurlarımıza daha iyi haber ve bilgi sunmayı sağlayacağız.

Görsel Haberler

Video Haberler ve Foto haberler alt kategorisi ile Görsel haberleri okurlarımıza sunmaya başlayacağız. Gelecekte bu alan daha da genişleyecek ve daha özel içerikler üretilecektir.

Ata Vatan Eserleri

Geçen senenin sonlarına doğru düzenlediğimiz “Ata Vatan Eserleri” yarışmasının okurlarımız tarafından büyük ilgiyle kabul edilmesinden sonra, bu senenin başlarında yeni bir yarışma ilan ettik ve bu yarışa katılan eserleri bugünden itibaren sitemizden yayınlamaya başlıyoruz. Okurlarımızın bu yarışa sunulan eserleri daha kolay bulmasını sağlamak ve bu eserler ile diğer haber ve yazıların arasındaki farkın daha iyi anlaşılması için “Ata Vatan Eserleri” kategorisini açtık.

Diller

Sitemizde haberler  ve yazılar Türkçe, Türkmence ve İngilizce  olarak yayınlanmaktadır. Ancak biz her bir haber ve yazının diğer dillerdeki tercümesini hazırlamayıp, genellikle her yazı yayınlandığı dilde üretilmektedir. O nedenle sitemizi ziyaret ettiğinizde diğer diller araçları tıklamayı ve diğer dillerdeki haberleri bakmayı unutmayınız! Belirmek isteriz ki bazı yazıların tercümesi ile birlikte sitemize girilmektedir. Sitemizin yeni yüzünde bir süreliğine Rusça servisimizi askıya alacağız.

Diğer Araçlar

Sitemizde arama motoru, geçmiş haberleri daha kolay bulmak için takvim, en çok okunan haberlerin öne çıkarıldığı “ En son Haberler” ve şu ana kadar yayınladığımız Dergilere daha kolay ulaşıma sağlamak için “Yayınlarımız” gibi araçlar bulunmaktadır.

Sosyal Medya

Günümüzde okurlar haber ve yazılara daha çok sosyal medya üzerinden ulaşmaktadır. O nedenle Facebook, Instagram, Twitter hesaplarımıza ve You Tube kanalımıza ulaşmayı sağlayan araçları da sitemize yerleştirdik.

SON HABERLER

Üstünlik

Dünýäde ýaşamaklygyñ özi biziñ paýymyza düşen üstünlik. Ol üstünligiñ köki ahlak, sütüni wyždan, ýapragy ýaşaýyş, özeni "adam" diýen mukaddes ada mynasyp bolmak. Oýlanyp göreliñ... Ahlak...

Säheriň kalbynda päklik bar ýa-da ilkinji ädimler säherde ädilýär

Hal atan säheriň keşbine bakyp, nazarymy uzaklara dikýärin. Bu görnüşe bakanymda, näme üçindir, her gezegem säher gözýaş döküp kalbyny päklän derwişler göz öňüme gelýär. Belki-de,...

Yhlas bilen aglasaň, sokur gözden ýaş çykar

Hemmeleriň bilýän, emma üns bermeýän hakykaty hakynda Hemmeleriň üstünlik gazanasy gelýär. Eýsem, üstünlik bu näme? Düşündirişli sözlüklere göz aýlasak, üstünlik – birinden üstün bolmak ýa-da ...

Uzak ýaşamagyň syry

Adamlaryň hemmesi bolmasa-da, köpüsi uzak ýaşamak isleýär. Iň bolmanda, meniň gatnaşyp ýören adamlarym-a şeýle. Doglan günlerde ýa-da täze bäbek doglanynda hökman uzak ýaş dilenilmegi...
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -

ÇOK OKUNANLAR

Kakama Gowuşmadyk Hatlar

Kaka, soňky günler sabrym ýetenok, Garaşmaga, göreşmäge, ýeňmäge. Umydymy baýdak edip gezsemde, Haýry ýetmez gussalarmy kemmäge.

Geografyň gutlagy

Hormatly “Atawatan Türkmenistan” halkara Žurnalynyň okyjylary we bäsleşige gatnaşýanlar! Siziň hemmäňize bäsleşikde uly üstünlikler ýar bolsun, galamyňyzyň ujy ýiti bolsun!

Huşum birýana

Aşyk bolup öz obamyň gözelne, Aklym haýran gitdi, huşum birýana, Janym gurban geljegine, ezelne, Gamym birýan gitdi, joşum birýana.

Bagyşla diýmäge derek

Yşk ýüpüni üzäýjekmi, Ýürekden söýmäge derek? Aýralyga dözäýjekmi, «Bagyşla» diýmäge derek?